Video: Kanonier Ovečkin dosiahol významný míľník v NHL

Ruský hokejista Alexander Ovečkin sa stal v poradí 43. hokejistom v histórii NHL s päťsto gólmi.WASHINGTON 11. januára (WebNoviny.sk) – Od prvého striedania na ľade naznačoval, že proti Ottawe (7:1) skutočne chystá niečo veľkolepé. Pred očami otca Michaila a mamy Tatiany. Alexander Ovečkin sa v nedeľu stal v poradí 43. hokejistom v histórii NHL s päťsto gólmi. V 801. zápase kariéry dosiahol kanonier Washingtonu svoj 500. aj 501. presný zásah, rýchlejšie než 30-ročný Moskovčan sa k významnému míľniku prepracovali iba Wayne Gretzky (575 duelov), Mario Lemieux (605), Mike Bossy (647) a Brett Hull (693).

„Výnimočný okamih. Je príjemné byť v spoločnosti päťstogólových. Bez pomoci spoluhráčov a herného systému by to bolo veľmi ťažké dosiahnuť,“ povedal pre oficiálny server nhl.com Ovečkin a pripomenul: „V súčasnej NHL je skutočne ťažké skórovať. Keď dáte za sezónu tridsať, tridsaťpäť gólov, máte šťastie.

Odporúčame:

Video: Hossa strelecky žiaril, bodoval aj Tatar

Ovečkin debutoval v NHL 5. októbra 2005 – dvoma gólmi. V lige odvtedy nikto neskóroval viackrát. „Čo dosiahol dnes a v tomto veku je úžasné. Mám radosť, že som mohol byť pri tom. Viem, že má ešte smelšie plány prehovoriť do histórie, ale to doteraz je veľmi pôsobivé,“ podotkol jeho spoluhráč Justin Williams.

Ovečkin má za sebou šesť minimálne päťdesiatgólových sezón, v tejto má po 41 dueloch na konte 26 zásahov. V rebríčku najlepších strelcov všetkých čias by mal prudko stúpať nahor a čo nevidieť prekonať napríklad aj Petra Bondru (503). Iného Slováka Mariána Hossu delí od magickej päťstovky ešte sedem gólov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. januára 2016

Odporúčané články