RÍM 17. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti SSC Neapol remizovali v nedeľňajšom zápase 24. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A s FC Turín 0:0.

„Partenopei“ mali v stretnutí jasnú prevahu, na strely na bránku dominovali pomerom 10:1, ale nedokázali nájsť recept na obranu hostí. Hneď v niekoľkých šanciach bol poľský kanonier Arkadiusz Milik, ale nepripísal si svoj trinásty gól v sezóne.

Neapol nenadviazal na štvrtkové víťazstvo v Európskej lige a v domácej súťaži neskóroval už v treťom z ostatných štyroch duelov. Aj vďaka tomu stráca na vedúci Juventus už priepastných trinásť bodov.

Sampdoria prehrala v Miláne

Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral celé stretnutie pri tesnej výhre Interu Miláno nad Sampdoriou Janov 2:1. Góly začali padať až v záverečnej dvadsaťminútovke. V 73. min otvoril skóre Danilo D’Ambrosio, ale už o tri minúty neskôr vyrovnal Manolo Gabbiadini.

Ani nerozhodné skóre však dlho nevydržalo. V 78. min domáci rozohrali rohový kop, loptu trošku so šťastím predĺžil za seba Škriniar a strelou spoza šestnástky prekonal súperovho gólmana Belgičan Radja Nainggolan. Inter si tak upevnil tretiu priečku tabuľky pred mestským rivalom AC.

Hancko na lavičke náhradníkov

V úvodnom nedeľňajšom dueli zvíťazila Fiorentina nad futbalistami klubu SPAL Ferrara 4:1 Domáci viedli gólom Andreu Petagnu z 36. min, ale o svoj náskok prišli ešte pred koncom prvého polčasu. Po zmene strán to už bola jasná záležitosť „fialiek“, ktoré sa trikrát strelecky presadili v priebehu deviatich minút.

Rozhodujúci gól si pripísal na konto Jordan Veretout, ktorý premenil pokutový kop. Fiorentina neprehrala už ôsmy súťažný duel po sebe a v tabuľke poskočila na priebežné ôsme miesto. Slovenský reprezentant Dávid Hancko sedel na lavičke náhradníkov víťazného tímu.

Serie A – 24. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

SPAL Ferrara – Fiorentina 1:4 (1:1)
Góly: 36. Petagna – 44. E. Fernandes, 79. Veretout (z pok. kopu), 81. G. Simeone, 88. Gerson

Gól: 86. Teodorczyk

Inter Miláno – Sampdoria Janov 2:1 (0:0)

Viac k témam: Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Inter vyhral a Škriniar videl žltú kartu, SSC Neapol neskóroval © SITA Všetky práva vyhradené.