V NHL bola na programe bohatá porcia zápasov, bodovali aj slovenskí hokejisti. Tomášovia Tatar a Jurčo vyhnali z bránky Jaroslava Haláka, Marián Hossa strelil svoj desiaty gól v sezóne. Z triumfu svojho tímu sa tešil aj Zdeno Chára.NEW YORK 7. februára (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejoví útočníci v službách Detroitu Tomáš Jurčo a Tomáš Tatar strelili po jednom góle počas sobotňajšieho triumfu v NHL nad New Yorkom Islanders 5:1.

Dvadsaťpäťročný odchovanec dubnického hokeja Tatar pridal k presnému zásahu aj jednu asistenciu, keď sa podieľal na góle spoluhráča Dylana Larkina. Prehre „ostrovanov“ nezabránil Jaroslav Halák, ktorý do 31. minúty inkasoval z trinástich striel domácich štyri góly a v bránke ho nahradil Jean-Francois Berube.

Košičan Jurčo si pripísal tretí presný zásah v aktuálnej sezóne, pre Tatara to bol 15. gól v tomto ročníku a stále je tretí najproduktívnejší hráč svojho klubu po Larkinovi a skúsenom Henrikovi Zetterbergovi. Detroitu, ktorý strelil päť gólov prvýkát od 5. decembra 2015, sa podarilo ukončiť šnúru piatich domácich prehier, v Joe Louis Arene triumfovali prvýkrát od 20. decembra 2015. „Dôležitý bol tretí gól domácich v presilovke o dvoch hráčov, tam sa to zlomilo,“ myslí si kouč Islanders Jack Capuano.

Plekanec sa podielal na štyroch góloch Montrealu

Z víťazstva sa tešil aj slovenský obranca Zdeno Chára, ktorého Boston si doma poradil s Buffalom 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil z trestného strieľania Brad Marchand, bol to pre neho už 24. presný zásah v tejto sezóne.

Dôležitú úlohu pri triumfe Bruins mal aj brankár Tuukka Rask, ktorý zneškodnil 37 striel súpera. „Priznám sa, že v predĺžení som už bol tak unavený, že som len snažil chytiť dych. Počkal som si na reakciu brankára a napokon rozhodol,“ povedal autor premiérového trestného strieľania Bostonu v predĺžení v histórii Brad Marchand.

Nedarilo sa Andrejovi Sekerovi a jeho Edmontonu, ktorý s Columbusom a Torontom uzatvára so ziskom 47 bodov tabuľku celej NHL. Oilers prehrali na ľade Montrealu 1:5, jediný gól hostí dal v oslabení Benoit Pouliot v úvode tretej tretiny.

Na štyroch góloch Canadiens sa podieľal český útočník Tomáš Plekanec, ktorý jeden gól dal a na ďalšie tri prihral. Zaujímavosťou je, že triumf Montrealu vychytal gólman Ben Scrivens, ktorý ešte nedávno patril Edmontonu a za Habs si v sobotu pripísal vôbec prvý víťazný duel. „Vedeli sme, čo na neho platí. Dnes sa však veľmi dobrý výkon, hneď v prvej tretine chytil niekoľko istých gólov,“ povedal autor jediného gólu hostí.

Desiaty gól Hossu v sezóne

V súboji dvoch najvyššie umiestnených mužstiev v tabuľke Západnej konferencie triumfovalo Chicago na ľade Dallasu 5:1, gólom sa na tomto úspechu podieľal slovenský útočník Marián Hossa, bol to pre neho jubilejný desiaty presný zásah v aktuálnej sezóne. Necelých desať minút strávil na ľade aj Richard Pánik, no v štatistikách si pripísal len jednu strelu.

Toronto bez obrancu Martina Marinčina prehralo v Ottawe vysoko 1:6, za domácich si štyri asistencie pripísal švédsky obranca Erik Karlsson. Senators zvíťazili po sérii troch prehier. „Ide len o jeden zápas, preto nemôžeme byť príliš nadšení z triumfu. Je to podobné, ako keď sa prehrá, čakajú nás stále ďalšie stretnutie. Po neúspešnej šnúre sme museli zvíťaziť a aj nám to vyšlo,“ povedal Erik Karlsson.

Hokejisti Calgary síce zvíťazili vo Vancouveri 4:1, stále však majú výrazný odstup od miest pre play-off. Flames sa v sobotu bodovo odpútali od Edmontonu, ktorý je na dne tabuľky Západnej konferencie. Canucks si pripísali už štvrtú prehru za sebou, tretiu doma.

Na domácej prehre Floridy s Pittsburghom 2:3 po predĺžení sa gólom a dvoma asistenciami podieľal Sidney Crosby. Panthers viedli 2:0 a zdalo sa, že získajú dva body. V 55. min však s prispením Crosbyho skorigoval Letang, neskôr sám kapitán „tučniakov“ vyrovnal na 2:2 a v predĺžení skóroval opäť Letang. Crosbyho asistencia pri prvom góle Letanga priniesla hviezde Pittsburghu jubilejný deväťstý bod v NHL.

Výsledky sobotňajších duelov zámorskej hokejovej NHL:

Dallas – Chicago 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Góly: 18. Seguin (Jamie Benn, Eaves) – 1. Seabrook (Keith, Anisimov), 17. T. van Riemsdyk (Panarin, Anisimov), 20. HOSSA (Toews, Hjalmarsson), 33. Anisimov (Hjalmarsson), 38. P. Kane (Anisimov, Panarin)
Marián Hossa 1+0, 16:06 min, 3 strely, 2 trestné minúty, Richard Pánik (obaja Chicago) 0+0, 9:27 min, 1 strela

Nashville – San Jose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Góly: 14. J. Neal (Johansen, Jackman), 27. Järnkrok (Johansen), 38. Arvidsson (Ribeiro, F. Forsberg), 47. F. Forsberg (Weber), 49. Arvidsson (F. Forsberg, Ribeiro), 56. Weber – 36. J. Thornton (Vlasic, Couture), 54. Couture (J. Thornton, DeMelo)

Vancouver – Calgary 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 59. Etem (Vey, Burrows) – 27. Michael Frolík (Brodie, Backlund), 56. Monahan (Hudler), 58. Backlund, 60. Bennett (Michael Frolík, Brodie)

Colorado – Winnipeg 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 6. Grigorenko (Iginla, Beauchemin), 35. Duchene (Bondarchuk, MacKinnon) – 19. Ladd (Byfuglien, Armia), 23. Stafford (Scheifele), 31. Stafford (Trouba, Perreault), 50. Perreault (Stafford)

Florida – Pittsburgh 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 27. J. Jokinen (Trocheck, B. Campbell), 50. Barkov (J. Jokinen) – 55. Letang (Crosby, Hörnqvist), 59. Crosby (Letang, Daley), 62. Letang (Crosby, Daley)

Montreal – Edmonton 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 8. Gallagher (Plekanec, P. K. Subban), 17. Eller (Fleischmann), 22. Plekanec, 39. P. K. Subban (Plekanec, Gallagher), 50. T. Gilbert (Plekanec, Galchenyuk) – 42. B. Pouliot (Purcell, Davidson)
Andrej Sekera (Edmonton) 0+0, 18:38 min, 3 strely, 1 mínusový bod,

Detroit – New York Islanders 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 15. JURČO (Nyquist), 19. Quincey (Larkin, Daciuk), 28. M. Green (B. Richards, Daciuk), 31. TATAR (Athanasiou, Nyquist), 43. Larkin (B. Richards, TATAR) – 45. Tavares (Okposo, Leddy)
Tomáš Jurčo 1+0, 10:46 min, 1 strela, 1 plusový bod, Tomáš Tatar (obaja Detroit) 1+1, 11:37 min, 1 strela, 1 plusový bod, 4 trestné minúty, Jaroslav Halák (NY Islanders) chystal do 31. min a zneškodnil 9 z 13 striel súpera

Boston – Buffalo 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 13. L. Eriksson (Pastrňák, Krejčí), 63. B. Marchand (z tr. strieľania) – 31. S. Reinhart (McGinn, R. O‘Reilly)
Zdeno Chára (Boston) 0+0, 23:31 min, 1 mínusový bod

New Jersey – Washington 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 42. Blandisi (Zajac, Josefson), 48. Henrique (Blandisi, Stempniak) – 33. Burakovsky (J. Williams, Kuznecov), 55. P. Carey (Niskanen, Laich), rozhodujúci sam. nájazd: Ovečkin

Philadelphia – New York Rangers 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 28. Gostisbehere (Voráček, Giroux), 46. Ryan White (Gostisbehere, VandeVelde) – 44. Kreider (Girardi, Zuccarello), 60. Yandle (J. Fast, D. Boyle), rozhodujúci sam. nájazd: Zuccarello

Ottawa – Toronto 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Góly: 1. Z. Smith (Methot, Stone), 5. Zibanejad (Pageau, E. Karlsson), 8. B. Ryan (Wideman, C. Anderson), 28. Lazar (E. Karlsson, Dzingel), 41. M. Stone (E. Karlsson, Z. Smith), 43. Lazar (Chiasson, E. Karlsson) – 44. Parenteau (Winnik, Phaneuf)

St. Louis – Minnesota 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 23. Tarasenko (Paul Stastny, Steen), 30. Lehterä (Fabbri, Brouwer), 37. Paul Stastny, 43. Brouwer (Fabbri, Lehterä) – 39. Dumba (Parise, Coyle)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.