Video: Hossa sa blysol parádnym gólom, ktorý najprv neuznali

Útočník Chicaga Blackhawks Marián Hossa strelil svoj 495. gól v NHL, v 23. minúte súboja na ľade Arizony v Glendale vyrovnal na priebežných 1:1, keď sa po prebratí puku pri mantineli natlačil až pred brankára Louisa Dominguea a z ťažkého uhla šikovne zavesil pod hornú žŕdku.GLENDALE 4. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Marián Hossa v tejto sezóne NHL nie je výnimočne produktívny, ale jeho deviaty gól v súťažnom ročníku stál za to. Aj emocionálne.

Odporúčame:

Video: Sekerova ‚bomba‘ skončila v sieti, dvojbodový Hossa

Verdikt ‚no goal‘ rozhneval Quennevilla

V 23. minúte štvrtkového súboja na ľade Arizony v Glendale Hossa vyrovnal na priebežných 1:1, keď sa po prebratí puku pri mantineli natlačil až pred brankára Louisa Dominguea a z ťažkého uhla šikovne zavesil pod hornú žŕdku. Spomalený záznam ukázal, že puk sa odrazil aj od chrbta gólmana za bránkovú čiaru.

Rozhodcovia najprv gól neuznali pre možné bránenie v hre, keďže slovenský krídelník sa ocitol až príliš blízko strážcu domácej bránky. Počiatočný verdikt „no goal“ veľmi rozhneval hosťujúceho trénera Joela Quennevilla, ktorý takmer preskočil zo striedačky na ľad a nadával rozhodcom.

„Tréner veľmi prežíva podobné situácie, je skrátka emocionálny typ. Keď si pozrel záznam celej situácie, ihneď povedal, že to bol stopercentný gól,“ vravel Marián Hossa aj na webe NHL.

Video: Gól Mariána Hossu

Hossa preukázal aj svoje asistentské kvality

Bol to už 495. gól v podaní 37-ročného skúseného krídelníka v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete, deviaty v tejto sezóne (9+18). „Bol to Hossa, ako ho veľmi dobre poznáme. Pomohol si jednou rukou a napokon dostal puk do siete, ako to on vie,“ pochválil slovenského spoluhráča kapitán Blackhawks Jonathan Toews. „Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali tento šialený zápas,“ doplnil slovenský krídelník. „Bol to hokej hore-dolu a diváci sa počas zápasu nenudili. V hale to po celý čas žilo,“ uviedol Quenneville aj pre Chicago Tribune.

Minútu a sedem sekúnd po gólovom zápise Hossa preukázal aj svoje asistentské kvality. V brejku počas oslabenia naviazal na seba dvoch hráčov súpera a do voľného priestoru nezištne prihral Toewsovi, ktorý vzápätí použil účinný bekhendový blafák – 1:2.

Video: Hossa prihral na gól Toewsovi

Toews vtedy zaokrúhlil počet gólov v tejto sezóne na dvadsať. Kapitán Chicaga neskôr pridal ešte jeden gól, keď v predĺžení rozhodol o víťazstve svojho tímu 5:4. Bol to už jeho piaty rozhodujúci zásah v zúženej hre troch proti trom v predĺžení a celkovo ôsmy víťazný gól v sezóne.

V tomto smere nemá v NHL konkurenciu. „Je to o tom využiť príležitosti, ktoré sa vám v predĺžení naskytnú. Keďže som už pár gólov v podobných situáciách strelil, veril som si,“ objasnil Toews. „Oba tímy mali v predĺžení stopercentné šance, až kým neprišiel Johnny a tú svoju nevyužil,“ pochválil Toewsa tréner Quenneville. „Keď má hráč jeho kvalít dostatok priestoru na ľade, vie ho využiť. Opäť to raz ukázal,“ vrátil Hossa kompliment Toewsovi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. februára 2016

Odporúčané články