Obranca Andrej Sekera nechýbal už pri siedmom víťazstve Edmontonu v aktuálnej sezóne NHL.NEWARK 29. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Marián Hossa načal druhú päťstovku presných zásahov v NHL. V piatkovom súboji New Jersey – Chicago (2:3 pp) strelil Hossa 2:11 min pred koncom tretej tretiny dôležitý vyrovnávajúci gól na 2:2, keď využil skvelú prihrávku kapitána hostí Jonathana Toewsa.

Prvú asistenciu na góle Hossu priznali jeho krajanovi Richardovi Pánikovi, ale spomalený záber ukázal, že Pánik mal skôr záujem streliť gól rovnako ako Hossa. Päťstoprvý gól Hossu v NHL (za Petrom Bondrom zaostáva už len o 2 zásahy) padol v presilovke o dvoch mužov – šiestich proti štyrom, keďže tréner Blackhawks Joel Quenneville sa pri vylúčení domáceho Vernona Fiddlera rozhodol posilniť ofenzívu stiahnutím brankára Coreyho Crawforda a pridaním ďalšieho útočníka.

Odporúčame:

Marka Daňa povolali z farmy do prvého tímu Winnipegu Jets

Rozhodnutie o víťazstve hostí prišlo v tretej minúte predĺženia, keď Rus Arťom Anisimov dostal do bránky vyrazený puk po strele krajan Artemija Panarina.

Obranca Andrej Sekera nechýbal už pri siedmom víťazstve Edmontonu v aktuálnej sezóne. Sekera odohral poctivých 21:36 min a pripísal si okrem strely na bránku aj dva zblokované pokusy súpera. Hráči Oilers zvíťazili na ľade Vancouveru Canucks 2:0 a so 7 víťazstvami z 8 zápasov sú naďalej lídrami Západnej konferencie.

Oilers prežívajú najlepší štart do sezóny od ročníka 1985/1986. Brankár Cam Talbot sa v piatok predviedol shutoutom s 26 zákrokmi a kapitán Connor McDavid strelil dôležitý prvý gól. McDavid je s 5 gólmi a 7 asistenciami najproduktívnejším hráčom celej NHL. Richardovi Pánikovi patrí so súčtom 6 gólov a 3 asistencie šiesta priečka.

Sumáre piatkových zápasov NHL:

Colorado – Winnipeg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 29. Matthias (Armia, Morrissey)

Vancouver – Edmonton 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 32. McDavid (Lucic, Lander), 59. Lucic (Larsson)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:36 min, 1 strela, 2 zblokované strely

Carolina – New York Rangers 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 13. Skinner (Hanifin, V. Rask), 21. Skinner (Pesce, Slavin), 40. Bickell (Skinner, V. Rask) – 9. Zuccarello (Zibanejad, Buchnevich), 33. Zuccarello (McDonagh, Lundqvist)

Calgary – Ottawa 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 6. Hamilton (Gaudreau, Jokipakka), 22. S. Bennett (Chiasson, Hamilton), 31. Hamilton (Ferland, Brodie), 50. Monahan (Gaudreau, Chiasson), 53. Michael Frolík (M. Backlund, Tkachuk) – 12. E. Karlsson (Hoffman, Brassard), 15. Turris (Phaneuf, Dzingel)

New Jersey – Chicago 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 16. PA Parenteau (Smith-Pelly, Auvitu), 45. Moore (Palmieri, Hall) – 27. Panarin (P. Kane, Seabrook), 58. Marián Hossa (Pánik, Toews), 62. Anisimov (Panarin, Keith)
Marián Hossa odohral 16:51 min, 4 strely, 1 hit, 1 mínuska, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 17:07 min, 1 asistencia, 1 mínuska, 3 hity

Anaheim – Columbus 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Góly: 11. Gagner (Hartnell, Sedlak), 11. Saad (N. Foligno, Werenski), 14. Saad (N. Foligno, Wennberg), 15. Gagner (N. Foligno, Wennberg)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.