SYDNEY 7. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Sydney sa tretíkrát v histórii a zároveň po siedmich rokoch stali víťazmi austrálskej A-League. Majstrovský titul oslavuje v jeho drese aj Slovák Filip Hološko.

Vo veľkom finále Sydney na domácom trávniku v dráme zdolalo Melbourne Victory 2:1 až po strelách zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa zápas skončil 1:1.

Rozhodujúci pokutový kop premenil Srb Miloš Ninkovič, na druhej strane Danny Vukovič kryl pokus Novozélanďana Marca Rojasa.

Filip Hološko (33) nastúpil na pravej strane ofenzívneho stredu poľa v základnej zostave FC Sydney, v 36. min videl žltú kartu a v 59. min ho vystriedal David Carney.

Podľa webu Fox Sports pred kartovým napomínaním Hološko chytil súpera Johna Troisiho za tvár počas strkanice po faule na jeho spoluhráča Ninkoviča. Hlavný rozhodca si to pôvodne nemal všimnúť a kartu bývalému slovenskému reprezentantovi ukázal až po urgencii od štvrtého arbitra.

Sydney prešlo 27-kolovou základnou časťou súťaže s jedinou prehrou a v Grand Final malo preto výhodu domáceho prostredia. Bolo to piate finále v rade bude medzi prvými dvoma zo vstupnej fázy. Zároveň sa uskutočnila repríza z roku 2015, vtedy Melbourne triumfovalo 3:0.

Vlani si vybojovalo titul mužstvo Adelaide United, teraz skončilo na predposlednom deviatom mieste

A-league: Grand Final

FC Sydney – Melbourne Victory 1:1 po predĺžení (1:1, 0:1) – 2:1 na strely zo značky pokut. kopu
Góly: 69. Grant, rozhodujúci pokutový kop: Ninkovič – 20. Berisha

Viac k témam: A-League, FC Sydney, Filip Hološko, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Hološko má s FC Sydney austrálsky titul, rozhodol až penaltový rozstrel © SITA Všetky práva vyhradené.