Tabuľku Serie A vedie milánsky Inter, ktorý vyhral na pôde Empoli, jeho mestský rival naopak podľahol outsiderovi. Už ôsmu ligovú výhru za sebou dosiahol úradujúci majster Juventus Turín, slovenský futbalista Marek Hamšík rozhodol o triumfe SSC Neapol.RÍM 6. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský ofenzívny stredopoliar v službách SSC Neapol Marek Hamšík v stredu 6. januára odohral svoj jubilejný 300. štart v najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A a okorenil ho víťazným gólom na 2:1 do siete FC Turín v rámci 18. kola.

Dvadsaťosemročný banskobystrický rodák sa presadil v 41. minúte, keď si nabehol v ľavej strane šestnástky a z pomerne ťažkého uhla poslal loptu do siete pomedzi nohy brankára Danieleho Padelliho. Napokon zišiel z ihriska v 88. minúte.

Neapol sa aj Hamšíkovou zásluhou bodovo dotiahol na druhú Fiorentinu, spoločne zaostávajú o jeden bod za vedúcim Interom Miláno, ktorý v stredu vyhral v Empoli 1:0 gólom Maura Icardiho. Fiorentina zasa uspela v Palerme 3:1, o dva góly „fialiek“ sa postaral slovinský ofenzívny stredopoliar Josip Iličič.

Hamšík debutoval medzi elitou na Apeninskom polostrove 20. marca 2005 ešte ako hráč Brescie proti Chievu Verona, mal vtedy 17 rokov a 237 dní. Za vtedajšieho zamestnávateľa napokon nastúpil v Serie A iba raz. Od júna 2007 je hráčom Neapola, v drese „Partenopei“ si pripísal ďalších 298 vystúpení v predmetnej súťaži, v ktorej zatiaľ nastrieľal 77 gólov.

Už ôsmu ligovú výhru dosiahol úradujúci majster Juventus Turín, „stará dáma“ si na vlastnom štadióne poradila s posledným Hellasom Verona hladko 3:0. Nedarilo sa rímskemu AS, ktorý len remizoval na pôde Chieva Verona 3:3. Do zápasu nastúpil aj slovenský rekonvalescent Norbert Gyömbér, odohral záverečných desať minút. Ešte horšie dopadlo milánske AC s Jurajom Kuckom, ktoré doma prehralo s outsiderom z Bologne 0:1. Kucka prišiel na trávnik v 83. min.

Výsledky stredajších stretnutí 18. kola Serie A:

Neapol – FC Turín 2:1 (2:1)
Góly: 16. Insigne, 41. HAMŠÍK – 33. Quagliarella (z pok. kopu)

Chievo Verona – AS Rím 3:3 (1:2)
Góly: 44. Paloschi, 58. Danielli, 86. S. Pepe – 7. Umar, 37. Florenzi, 71. Falque
Norbert Gyömbér (AS Rím) nastúpil v 80. min

Juventus Turín – Hellas Verona 3:0 (2:0)
Góly: 8. Dybala, 45. Bonucci, 82. Zaza

Lazio Rím – Carpi 0:0

Palermo – Fiorentina 1:3 (0:2)
Góly: 77. Gilardino – 13. a 42. Iličič, 90.+ Blaszczykowski

Sassuolo – Frosinone 2:2 (1:2)
Góly: 22. Defrel, 74. Falcinelli – 16. Dionisi, 45. Ajeti, ČK: 90.+ L. Pellegrini (Sassuolo) po 2. ŽK

Udinese – Atalanta Bergamo 2:1 (2:0)
Góly: 23. Théréau, 45.+ Perica – 75. M. D’Alessandro