BERLÍN 3. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Augsburgu zvíťazili v stretnutí 20. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže Bundesligy nad Mainzom jednoznačne 3:0.

Už v prvom polčase mali domáci k dispozícii až dva pokutové kopy. V oboch prípadoch sa k lopte postavil islandský útočník Alfred Finnbogason a ani raz sa nemýlil.

Islanďan bol napokon hrdinom zápasu, keď v 54. minúte zavŕšil hetrik a uzavrel skóre duelu.

I. bundesliga – 20. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Augsburg – Mainz 3:0 (2:0)
Góly: 8., 34. a 54. Finnbogason (prvý a druhý z pok. kopu)

Stuttgart – Freiburg 2:2 (0:1)
Góly: 75. Insúa, 83. Didavi – 4. Haberer, 90.+ Niederlechner, ČK: 89. M. Gomez (Stuttgart) po 2. ŽK

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Finnbogason sa v I. bundeslige blysol hetrikom, Stuttgart doma remizoval s Freiburgom © SITA Všetky práva vyhradené.