Video: Filipa zadržali s marihuanou a metamfetamínom, polícia zverejnila autentické video

401754_razia 2 676x448.jpg

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Zaistené drogy a obvinený díler sú výsledkom protidrogovej akcie v Bratislavskom kraji. Na prípade policajti pracovali niekoľko mesiacov. Po razii v rodinnom dome v Chorvátskom Grobe zaistili metamfetamín aj marihuanu.

Obvinenia z drogového zločinu

Na expertíze zatiaľ preskúmali len minimálnu časť zo zadržaných drog. Z preskúmaného množstva metamfetamínu by sa dalo pripraviť 515 dávok a zo sušenej rastliny asi sto dávok. Expertíza pokračuje.

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, z obzvlášť závažného drogového zločinu obvinili 32-ročného Filipa. Ten drogy predával minimálne od vlaňajšieho januára. Nie je však vylúčené, že padnú aj ďalšie obvinenia.

Trest na 10 až 15 rokov

Počas prehliadky policajti totiž našli aj krátku strelnú zbraň s muníciou a je začaté trestné stíhanie pre nedovolené ozbrojovanie. Navyše objavili aj destilačné zariadenie na výrobu liehu.

Pre nepovolenú výrobu liehu policajti predložili návrh na začatie trestného stíhania Kriminálnemu úradu Finančnej správy.

Obvinený muž je v súčasnosti stíhaný väzobne. Ako dodal Szeiff, vyvodenie ďalšej trestnoprávnej zodpovednosti voči obvinenému mužovi je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Za uvedené konanie mu hrozí trest na desať až pätnásť rokov.

Viac k témam: drogy, marihuana, metamfetamín, protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Filipa zadržali s marihuanou a metamfetamínom, polícia zverejnila autentické video © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019

Odporúčané články