PARÍŽ 9. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Francúzska sa na 81. majstrovstvách sveta v hokeji v Kolíne nad Rýnom a Paríži postarali o ďalšie prekvapenie.

Vo svojom treťom vystúpení v parížskej B-skupine zdolali favorizovaných Švajčiarov 4:3 po samostatných nájazdoch a po Fínoch si pripísali na svoje konto ďalší cenný skalp. Zverencom kanadského kouča Dava Hendersona patrí v B-skupine s 5 bodmi štvrtá priečka, Švajčiari sú druhí s náskokom jedného bodu pred Francúzmi.

Skóre stretnutia otvoril už v tretej minúte francúzsky obranca Yohann Auvitu vo vlastnom oslabení. Švajčiarsky bek na vlastnej útočnej modrej čiare zlomil hokejku, hokejisti galského kohúta sa dostali do prečíslenia 2 na 1 a hráč, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil aj v drese New Jersey Devils v NHL, nezaváhal.

Následné nadšenie domácich z vedenia nad favoritom schladil na začiatku druhej dvadsaťminútovky útočník Klotenu Vincent Praplan. Najprv v čase 21:22 vyrovnal a o dve a pol minúty neskôr naklonil misky váh na stranu Helvétov.

Aj druhý gól Francúzov sa zrodil v nerovnovážnom stave, vylúčenie Romaina Loeffela potrestal po prihrávke Auvitua Stéphane Da Costa. Nerovnovážny stav duelu vydržal približne desať minút, chybu domáceho tímu potrestal kapitán Davosu Andres Ambühl a poslal Švajčiarov do vedenia. Z neho sa však netešili príliš dlho, v 56. min vyrovnal na 3:3 päťnásobný majster Francúzska Anthony Rech.

Meranie síl sa dostalo až do samostatných nájazdov, v nich uspeli hráči domácich a dokonali obrat z 2:3 na 4:3. Jediným úspešným strelcom bol niekdajší útočník Ottawy Senators Stéphane Da Costa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2017 – 5. deň

MS V HOKEJI 2017: B-SKUPINA

Paríž

Švajčiarsko – Francúzsko 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 22. Praplan (Hollenstein, Loeffel), 24. Praplan (Hollenstein, Haas), 54. Ambühl (P. Suter, Understander) – 3. Auvitu (Perret), 44. S. Da Costa (Auvitu), 56. Rech (Meunier), rozh. nájazd S. Da Costa
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Öhlund (Švéd.) – Kohlmüller (Nem.), Suominen (Fín.)

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Domáci Francúzi na MS 2017 zdolali ďalšieho favorita, duel so Švajčiarskom rozhodli nájazdy © SITA Všetky práva vyhradené.