LONDÝN 26. apríla (WebNoviny.sk) – Domáci futbalisti londýnskeho FC Chelsea zvíťazili 4:2 nad hráčmi FC Southampton v utorkovom zápase 34. kola anglickej Premier League a upevnili si pozíciu lídra súťaže.

Skóre duelu otvoril v 5. min belgický stredopoliar „The Blues“ Eden Hazard, o dvadsať minút neskôr zmazal manko hostí Oriol Romeu. Tesne pred koncom prvého polčasu poslal domácich do vedenia zadák Gary Cahill.

Po zmene strán dvakrát udrel španielsky reprezentant Diego Costa, ktorý zavŕšil prvú a načal možno druhú päťdesiatku gólov v Premier League; aktuálne má na konte 51 zásahov v 85 dueloch. V závere z pohľadu hosťujúcich „svätcov“ prikrášlil výsledok Ryan Bertrand.

FC Chelsea má na konte 78 bodov, odohrá ešte päť zápasov. Druhý Tottenham Hotspur dosiaľ vybojoval 71 bodov, čaká ho ešte šesť súbojov.

Premier League – 34. kolo:

FC Chelsea – Southampton 4:2 (2:1)
Góly: 54. a 89. Diego Costa, 5. E. Hazard, 45.+ G. Cahill – 24. Romeu, 90.+ R. Bertrand

Viac k témam: futbal, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Chelsea zdolala “svätcov” a upevnila si pozíciu lídra Premier League © SITA Všetky práva vyhradené.