Až päť gólov v druhej tretine zápasu proti Caroline inkasoval Jaroslav Halák a celkovo šesť, kým ho v bránke New York Islanders nahradil Thomas Greiss.
CHICAGO 14. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský obranca Zdeno Chára sa ôsmym gólom v sezóne podieľal na triumfe hokejistov Bostonu v Minnesote 4:2 v sobotňajšom zápase NHL. Chára v 59. min strelou do prázdnej bránky takmer cez celé klzisko dosiahol poisťovací štvrtý gól Bruins, domáci Wild potom ešte znížili na konečných 2:4. Čoskoro 39-ročný kapitán hostí Chára zaokrúhlil počet bodov v tejto sezóne na 30 (8+22), celkovo odkorčuľoval 23:50 min, štyri razy vystrelil a skončil aj s plusovým bodom.

Tréner Bostonu Claude Julien ako 55-ročný odkaučoval 500. víťazstvo v kariére v zámorskej profilige, až 381 z nich sa zrodilo na lavičke Bostonu. „Medvede“ prevzal v sezóne 2007/2008 a v roku 2011 ich doviedol k triumfu v Stanleyho pohári. Julien sa vyrovnal v počte víťazstiev Toeovi Blakovi na 22. mieste historických štatistík NHL. „Vždy je to väčšia zábava obzrieť sa dozadu a zistiť, čo ste dosiahli, ako byť v centre diania a riešiť aktuálne problémy. Teraz sa však sústredím na to, čo ešte musím urobiť, aby sme boli opäť úspešní,“ cituje Juliena web NHL.

Nie v dobrom bude na sobotňajší zápas Chicaga proti Anaheimu spomínať Marián Hossa. Skúsený slovenský útočník 5:12 min pred koncom druhej tretiny po tvrdom zákroku súperovho obrancu Hampusa Lindholma sa po náraze na mantinel ocitol na ľade a len ťažko sa z neho zviechal. Pri odchode do kabín mu museli pomáhať a podľa webu NHL nemohol poriadne zaťažiť ľavú nohu. Je pravdepodobné, že mu hrozí nútená pauza. Tridsaťsedemročný Hossa stihol odohrať 9:38 min a pripísal si 3 strely na bránku.

„Nemyslím si, že je to vážne, ale nejaký čas bude chýbať. Viac budeme vedieť v nedeľu,“ povedal tréner Chicaga Joel Quenneville o Hossovi. „Jeho absencia by sa nemala natiahnuť na niekoľko týždňov,“ dodal Quenneville pre web Chicago Sun-Times. Chicago tretíkrát v sezóne muselo s Anaheimom do predĺženia, prvýkrát sa však radovali Ducks z víťazstva 3:2. Víťazný gól strelil Ryan Getzlaf. „Proti takému kvalitnému tímu, aké má Chicago, sme nemali čo stratiť. Majú zopár strelcov, ktorí môžu skórovať kedykoľvek sa im zachce, preto nás veľmi teší toto víťazstvo v predĺžení,“ povedal Getzlaf pre web NHL.

Až päť gólov v druhej tretine zápasu proti Caroline inkasoval Jaroslav Halák a celkovo šesť, kým ho v bránke New York Islanders v záverečnej dvadsaťminútovke nahradil Thomas Greiss. Ten už síce neinkasoval, ale hostia prehrali v Raleighu 3:6. „Hráme v sezóne 82 zápasov a také veci sa stávajú. Je mi však ľúto Haláka, lebo v tréningu pracoval veľmi tvrdo,“ uviedol tréner Islanders Jack Capuano.

Okrem Cháru sa v sobotu spomedzi Slovákov tešil z víťazstva už len Martin Marinčin. Obranca Toronta odohral na ľade Vancoveru 15:14 min a skončil s jedným plusovým bodom. Hostia prekvapujúco ovládli kanadské derby 5:2. Prvé dva góly v 14. zápase sezóny strelil Mark Arcobello, ktorý väčšinou hráva v AHL v drese tímu Toronto Marlies. „Keď dostanete šancu v NHL, treba ju využiť. Mal som pri svojich góloch aj šťastie. Verím, že mi to pomôže do ďalších zápasov,“ povedal Arcobello.

Slovenský obranca Andrej Sekera bol s 24:05 min najvyťaženejším hráčom Edmontonu v zápase s Winnipegom. Dvakrát vystrelil, zblokoval štyri strely hostí, ale tí napokon zvíťazili 2:1 po nájazdoch. Rozhodnutie padlo z hokejky Andrewa Ladda.

Sumáre NHL – sobota:

Philadelphia – New Jersey 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly:44. Gostisbehere (Giroux) – 7. Blandisi (Zajac, Josefson), 63. Henrique (J. Moore, Palmieri)

Minnesota – Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly:32. Vanek, 60. Reilly (Mikael Granlund, Zucker) – 7. Marchand (Krejčí), 32. Krejčí (Pastrňák), 47. Eriksson (Spooner, J. Hayes), 59. CHÁRA (Trotman)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:50 min, 1 gól, 4 strely, 1 plusový bod, 1 zblokovaná strela

Florida – Nashville 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 7. Jarnkrok (Neal, Bitetto), 9. Salomäki (Watson), 31. Neal (Johansen, Ribeiro), 48. S. Weber (Josi, Ribeiro), 54. Jarnkrok (Josi)

Vancouver – Toronto 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Góly: 24. D. Sedin (Hansen, H. Sedin), 59. Bärtschi (Horvat, Vrbata) – 25. Arcobello, 25. Arcobello (Gardiner, Parenteau), 44. Lepsic (Clune, Gardiner), 60. Boyes (Winnik, Spaling)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:14 min, 1 plusový bod

Chicago – Anaheim 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 36. Seabrook (P. Kane, Keith), 53. Seabrook (Desjardins, A. Shaw) – 45. Silfverberg (Kesler, Fowler), 49. Perron (Getzlaf, Santorelli), 63. Getzlaf (Fowler, Vatanen)
Marián Hossa odohral 9:38 min, 3 strely a zranený predčasne opustil ľad, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 10:46 min

Columbus – Ottawa 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 19. Jenner (S. Jones, Atkinson), 35. Atkinson (Dubinsky, S. Jones), 55. Saad (Hartnell, Wennberg), 60. Jenner – 43. Ryan (E. Karlsson, Zibanejad), 56. Ceci (Zibanejad, Phaneuf)

Carolina – New York Islanders 6:3 (1:0, 5:2, 0:1)
Góly: 18. Riley Nash (McClement), 25. Hanifin (J. Staal), 30. Versteeg (Di Giuseppe, Slavin), 31. Nestrašil (Nordström, J. Staal), 39. V. Rask (E. Lindholm, Skinner), 40. V. Rask (Di Giuseppe) – 34. Tavares (Okposo), 36. Leddy (Tavares, Nielsen), 47. M. Martin (Cizikas, Boychuk)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 40 minút, inkasoval 6 gólov z 28 striel, úspešnosť 78,6%

Dallas – Washington 4:3 (0:0, 4:0, 0:3)
Góly: 22. Janmark (Hemský), 27. Jamie Benn (Eaves, Nemeth), 35. Seguin (Nemeth), 40. Seguin (Klingberg, Sharp) – 45. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 48. Williams (Schmidt, Kuznecov), 54. Burakovsky (Kuznecov, Orlov)

Edmonton – Winnipeg 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 51. Hendricks (Fayne) – 48. Wheeler (Ehlers, Little), rozhodujúci najazd Ladd
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24:05 min, 2 strely, 4 zblokované strely, 1 mínusový bod

San Jose – Arizona 4:1 (2:0, 0:1, 2:1)
Góly: 3. Tennyson (Couture, M. Karlsson), 19. Tierney (Burns, M. Karlsson), 51. Hertl (Burns, P. Martin), 59. Donskoi (Vlasic, Thornton) – 22. Hanzal (Rieder)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.