PARÍŽ 6. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Česka vo svojom druhom vystúpení v parížskej B-skupine majstrovstiev sveta zdolali hráčov Bieloruska jasne 6:1 a napravili si chuť z piatkovej prehry proti Kanade (1:4).

V prvej tretine hráči z českého výberu svojho súpera jednoznačne prestrieľali v pomere 16:1 a zásluhou Petra Vránu s Radkom Gudasom sa ujali dvojgólového vedenia.

Sedemdesiattri sekúnd po začiatku druhej časti hry znížil na 1:2 z pohľadu Bielorusov Alexander Pavlovič, Čechom ešte do prestávky vrátil náskok dvoch gólov Roman Červenka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2017 – 2. deň

V poslednej dvadsaťminútovke zápasu s početnými vylúčeniami skórovali západní susedia Slovákov ešte trikrát: presadili sa Radim Šimek, Jakub Voráček a Michal Kempný.

Oba tímy čaká deň voľna a v pondelok 8. mája sa stretnú s favoritmi svojej skupiny: Česi si zahrajú s Fínmi a Bielorusi nastúpia proti Kanaďanom.

MS v hokeji 2017: B-skupina

Paríž

Bielorusko – Česko 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Góly: 22. Pavlovič (Lisovec, D. Denisov) – 14. P. Vrána (Birner, Řepík), 18. Gudas (Voráček), 36. Červenka (Horák), 48. Šimek (Voráček, Radil), 50. Voráček (Pastrňák, Kundrátek), 60. Kempný (Hanzl, Zohorna)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Lemelin (Rak.) – Jensen (Dán.), Kohlmüller (Nem.), 6635 divákov

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Česi si po prehre s Kanadou napravili chuť a na šampionáte deklasovali Bielorusov © SITA Všetky práva vyhradené.