PARÍŽ 14. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Česka zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí v rámci parížskej B-skupiny na 81. majstrovstvách sveta nad domácim Francúzskom 5:2.

Zverenci trénera Josefa Jandača sa ziskom troch bodov dotiahli na vedúcu Kanadu, obidve mužstvá majú na konte po 13 bodov. Česi si na šampionáte pripísali piate víťazstvo po sebe.

Skóre duelu otvoril v 9. min v presilovke David Pastrňák, keď sa nebránený presadil strelou švihom spomedzi kruhov.

Z domáceho družstva odpovedal 53 sekúnd po začiatku druhej tretiny Stéphane da Costa, no v ďalšom priebehu hry Česi dokázali trikrát skórovať – dva góly strelil Michal Řepík a jeden Jan Rutta.

Francúzi v 51. min síce znížili na 2:4 zásluhou Antoina Roussela, ale bodku za stretnutím dal v predposlednej minúte Tomáš Zohorna. V utorok na Čechov čakajú Švajčiari, Francúzi si v pondelok zmerajú sily so Slovincami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2017 – 10. deň

MS v hokeji 2017: B-skupina

Paríž

Francúzsko – Česko 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 21. S. da Costa (Fleury), 51. Roussel – 9. Pastrňák (Horák, Voráček), 27. Řepík (Kundrátek), 38. Rutta (Červenka), 49. Řepík (Kempný), 59. Zohorna (Horák)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Kubuš (SR) – Otmachov (Rus.), Sormunen (Fín.)

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Česi si na MS v hokeji pripísali piate víťazstvo po sebe, zdolali aj Francúzov © SITA Všetky práva vyhradené.