V NHL sa hralo 11 zápasov, hviezdou večera bol štvorbodový Steven Stamkos. Z triumfu svojich tímov sa tešili Tomáš Tatar aj Peter Budaj. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby okorenil gólom svoj návrat do zostavy. Zdeno Chára si na svoje konto pripísal mínusový bod.LOS ANGELES 26. októbra (WebNoviny.sk) – Už tretie víťazstvo v novej sezóne NHL vychytal Peter Budaj pre tím Los Angeles. Kings si v utorkovom súboji na domácom ľade poradili s Columbus Blue Jackets 3:2 po predĺžení a skúsený 34-ročný slovenský gólman predviedol 19 zásahov a úspešnosť 90,5%. Vyrovnaný zápas rozhodol v druhej minúte predĺženia pre domácich Alec Martinez.

Boston nestrelil ani gól

Hokejistov Detroitu so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom v zostave zastihol úvod sezóny v hernej pohode. Hráči Red Wings zdolali v utorkovom súboji hokejistov Carolina Hurricanes 4:2, pripísali si piate víťazstvo v sérii a vo Východnej konferencii zaostávajú len o 1 bod za lídrami z Montrealu.

Odporúčame:

Brankár Peter Budaj chce všetkým ukázať, že na NHL ešte má

Má Stanley Cup aj titul majstra sveta, teraz je taxikárom

Prvé dva góly v sezóne, navyše v rozpätí troch minút v úvodnej tretine, zaznamenal mladík Dylan Larkin. Práve od neho si v Detroite sľubujú veľa presných zásahov. „Bola to úľava, keď mi to tam padlo. Už som aj dosť premýšľal nad tým, prečo mi to nejde. A zrazu gól a hneď po ňom druhý,“ cituje 20-ročného Larkina portál NHL. Tomáš Tatar nebodoval, hoci skončil s plusovým bodom na konte.

Horšie obišiel obranca Zdeno Chára. Jeho Boston prehral na domácom ľade s Minnesotou 0:5. Hosťujúci gólman Devan Dubnyk pochytal všetkých 27 striel z domácich hokejok a pripísal si dvadsiaty shutout v kariére. Chára ho ohrozil dvakrát a skončil s jednou mínuskou.

„Blesky“ zvíťazili v Toronte 7:3

Sidney Crosby pre následky spojené s otrasom mozgu vynechal úvodných šesť zápasov v novej sezóne NHL, ale v tom siedmom sa na ľade objavil a gólom prispel k víťazstvu Pittsburghu nad Floridou 3:2. Crosby ako správny kapitán v 34. min za stavu 0:2 ako prvý zavelil do útoku a v presilovej hre znížil na rozdiel jedného gólu. Carl Hagelin a Eric Fehr rovnako prvými gólmi v sezóne neskôr dovŕšili obrat domácich na 3:2.

Kapitán víťazného tímu Kanady z nedávneho Svetového pohára Crosby utrpel otras mozgu na tréningu 7. októbra a potom tri týždne čakal na návrat do diania. „Musím ešte popracovať na načasovaní a realizácii niektorých situácií na ľade, nebolo jednoduché sa zapojiť do reálnej hry. Veľa som korčuľoval, ale v zápasoch je to čosi iné,“ cituje Crosbyho portál NHL.

Absolútnou hviezdou utorkového večera bol útočník Tampy Bay Steven Stamkos, ktorý sa dvoma gólmi a dvoma asistenciami výrazne podieľal na víťazstve svojho tímu na ľade Toronta 7:3. Štyri body sú vyrovnaním kariérneho rekordu Stamkosa v jednom zápase NHL. Útočník Toronta Auston Matthews strelil gól a so šiestimi presnými zásahmi sa dotiahol na Richarda Pánika na čele tabuľky strelcov.

Sumáre utorkových zápasov NHL:

Philadelphia – Buffalo 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:3, 3:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 45. Konecny (Provorov, Streit), 58. B. Schenn (C. Giroux, Streit), 59. Streit (Simmonds, C. Giroux), rozhodujúci sam. nájazd C. Giroux – 23. Ennis (Girgensons, Franson), 24. Moulson (O´Reilly), 36. Moulson (Ristolainen, Okposo)

St. Louis – Calgary 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 46. Shattenkirk (Tarasenko, Parayko), 4. Wideman (Brouwer, Gaudreau), 11. Engelland (Versteeg, S. Bennett), 23. S. Bennett (Hamilton, Backlund), 59. Gaudreau (Stajan, Ferland)

Pittsburgh – Florida 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 34. Crosby (Malkin, Kessel), 46. Hagelin (Bonino), 50. Fehr (Kühnhackl, Cullen) – 19. R. Smith (Matheson, Sceviour), 27. Pysyk (Harper, Marchessault)

Dallas – Winnipeg 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 15. Ritchie (McKenzie, Shore), 26. Eaves (Shore, Dowling), 48. Seguin (Korpikoski, Oduya) – 40. Armia, 60. Scheifele (Lowry, Laine)

Detroit – Carolina 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Góly: 5. Vanek (Athanasiou, Helm), 12. Larkin (Zetterberg), 15. Larkin (Nyquist, Marčenko), 38. Athanasiou (Glendening, Ott) – 27. J. Staal (Pesce), 34. V. Rask (Nestrašil, Hanifin)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:18 min, 1 plusový bod, 2 strely

Boston – Minnesota 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
Góly: 26. Coyle (Niederreiter, E. Staal), 26. Stewart (Eriksson Ek, Zucker), 31. Suter (Dumba, Mikael Granlund), 37. Zucker (Suter, Eriksson Ek), 56. Pominville (Eriksson Ek, Zucker)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:06 min, 2 strely, 1 mínuska, 1 hit, 1 zblokovaná strela

Toronto – Tampa Bay 3:7 (0:3, 1:1, 2:3)
Góly: 39. W. Nylander (Kadri, Matthews), 49. J. van Riemsdyk (Zajcev, Rielly), 50. Matthews (W. Nylander) – 2. Stamkos (Šustr), 8. Killorn (Coburn, Point), 18. Stamkos (Šustr, Kučerov), 28. Hedman (Stamkos, Kučerov), 47. Kučerov (Stamkos, Namestnikov), 56. Namestnikov (Stralman, T. Johnson), 56. Drouin (Kučerov)

New Jersey – Arizona 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Góly: 9. Hall (Zacha), 30. Hall (Zacha, Severson), 35. Henrique (Boucher, Smith-Pelly), 58. Zajac (Hall, Severson), 60. Zajac (Lovejoy) – 8. Martinook (Goligoski, McGinn), 38. Ekman-Larsson (Michael Stone, Domi), 54. Ekman-Larsson (Hanzal, Michael Stone)

Vancouver – Ottawa 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 8. Dzingel (Brassard, Methot), 43. Dzingel (Ryan, Wideman), 58. Pageau (Mark Stone)

Los Angeles – Columbus 3:2 po predĺž. (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 34. Kopitar (Gilbert, Toffoli), 55. Doughty (Shore, D. Brown), 62. Martinez (Pearson, Toffoli) – 22. Saad (N. Foligno, Savard), 35. Atkinson (Gagner, Wennberg)
Peter Budaj (Los Angeles) odchytal 60:51 min, chytil 19 z 21 striel, úspešnosť 90,50%

San Jose – Anaheim 2:1 po predĺž. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 8. Pavelski (Marleau, Donskoi), 62. Vlasic (Pavelski) – 38. Wagner (Stoner, Vermette)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.