PARÍŽ 16. mája (WebNoviny.sk) – V parížskej B-skupine majstrovstiev sveta v hokeji v utorok popoludní Bielorusi zdolali Nórov 4:3. V tabuľke ich však nepredstihli, Nóri zostali s 8 bodmi na šiestom a Bielorusi so 7 bodmi na siedmom mieste. Parížska postupová štvorica do štvrťfinále bola známa už pred záverečným dňom súbojov v základných skupinách.

Kým v prvej tretine sa do štatistiky úspešných strelcov nezapísal nikto, v tej druhej hneď traja hokejisti. Bielorusi išli v 27. min do vedenia zásluhou beka Jevgenija Lisoveca, no o 9 minút vyrovnal obranca českého Litvínova Daniel Sörvik. Bieloruskí reprezentanti však do kabín odchádzali s vedením 2:1, keď sa presadil Alexander Kulakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2017 12. deň

Nóri do posledného dejstva na šampionáte vleteli výborne. Počas menej než 2 minút stihli otočiť skóre na 3:2 vo svoj prospech. Úspešnými strelcami bol Aleksander Reichenberg a kapitán Jonas Holös. To bolo zo strany „Vikingov“ všetko, ale nie z bieloruskej.

Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 3:3 Iľja Šinkevič a o tri minúty zabezpečil Bielorusom víťazstvo 2-gólový strelec Jevgenij Lisovec.

MS v hokeji 2017: B-skupina

Paríž

Bielorusko – Nórsko 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Góly: 27. Lisovec (Stefanovič), 38. Kulakov (Stas, Demkov), 55. Šinkevič (Kovyršin, Stefanovič), 57. Lisovec (Pavlovič, Linglet) – 36. Sörvik (M. Olimb), 42. Reichenberg (Thoresen, Ödegaard), 44. Holös (Martinsen, M. Olimb)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Wehrli (Švaj.) – Leermakers (Hol.), Vanoosten (Kan.), 3867 divákov

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Bielorusi sa rozlúčili so šampionátom víťazstvom nad Nórmi © SITA Všetky práva vyhradené.