Video: Bangkok nasadil do boja proti smogu aj drony, niektorí krok považujú za nezmyselný

401277_smog 1 676x491.jpg

BANGKOK 31. januára (WebNoviny.sk) – V Bangkoku sa úrady snažia bojovať so silne znečisteným ovzduším aj s pomocou dronov.

Letka dronov spolu s cisternami či malými lietadlami rozprašujú vodu, aby tak aspoň sčasti znížili úroveň smogu v thajskej metropole.

Zatvorili stovky škôl

Niekoľko týždňov trvajúce silné znečistenie prinútilo v stredu miestne úrady, aby do konca týždňa zatvorili viac než 400 škôl.

Thajské ministerstvo verejného zdravia tiež odporučilo obyvateľom, aby obmedzili svoje vonkajšie aktivity. Premiér Prajut Čan-o-ča zároveň nariadil inšpekcie fabrík a zmeranie úrovne znečistenia, ktorú produkujú.

Kritika odporcov

Guvernér Bangkoku, policajný generál Asavin Kvanmuang, na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol, že drony nie sú síce dlhodobé riešenie, ale aj tie môžu pomôcť. Kritikom tohto kroku, ktorí ho považujú za nezmyselný, vytkol, že inak by ho kritizovali za to, že nerobí nič.

Zároveň vyzval expertov zo súkromnej sféry a akademikov, aby poradili, ako by sa kvalita ovzdušia v Bangkoku dala zlepšiť.

Dôvodom silného smogu je podľa úradov bezvetrie a hustá doprava, v dôsledku čoho sa znečistenie od pondelka nebezpečne zvýšilo vo všetkých častiach thajskej metropoly aj v jej okolí.

Viac k témam: boj so smogom, drony, smog
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Bangkok nasadil do boja proti smogu aj drony, niektorí krok považujú za nezmyselný © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019

Odporúčané články