Video: Anthony Joshua vo fantastickom zápase knokautoval Vladimira Klička

aktualizované 30. apríla o 0:29

LONDÝN 29. apríl (WebNoviny.sk) – Anthony Joshua v súboji o titul majstra sveta organizácii IBF, WBA a IBO superťažkej váhy na futbalovom štadióne Wembley pred 90-tisíc divákmi zdolal technickým K.O. Vladimira Klička.

Vo Wembley súperili dve rôzne generácie boxerov, oboch súperov spája olympijské zlato. Kličko ho získal v Atlante 1996, 27-ročný Joshua v Londýne 2012.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Box: Vladimir Kličko – Anthony Joshua

Vo fantastickom súboji bol najprv v piatom kole počítaný Kličko, ale z úderov svojho súpera sa otriasol a ďalšie kolo patrilo jemu, keď naopak do počítania poslal Brita. Napokon sa o všetkom rozhodlo v 11. kole, do ktorého Brit vstúpil veľmi aktívne a zasiahol Ukrajinca niekoľkými údermi, po ktorých bol počítaný. Otrasený Kličko sa už nedokázal spamätať a rozhodca duel ukončil.

Kličko kraľoval superťažkej váhe až do prehry s Tysonom Furym v novembri 2015. Po súboji s Joshuom má bilanciu 64 triumfov a päť prehier. Brit ešte neokúsil trpkosť prehry a bilanciu si vylepšil na 19:0 – z toho osemnáskrát K.O.

Viac k témam: Anthony Joshua, box, Vladimir Kličko
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Anthony Joshua vo fantastickom zápase knokautoval Vladimira Klička © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2017

Odporúčané články