Veľké gesto: Gymnastky rozdelených Kóreí si urobili selfie

Úrady v oboch krajinách politicky a svetonázorovo rozdeleného polostrova kontaktom medzi svojim občanmi veľmi neprajú.RIO DE JANEIRO 10. augusta (WebNoviny.sk) – Spoločná fotka, tzv. selfie dvoch športových gymnastiek Li Un-ju z Kórejskej republiky a Un Čong Hong z Kórejskej ľudovodemokratickej republiky na olympijských hrách v Riu de Janeiro zdvihla náladu prezidentovi Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasovi Bachovi.

„Je to veľké gesto. Žiaľ, veľa sme ich počas týchto olympijských hier zatiaľ nevideli,“ reagoval nemecký líder hnutia.

Li Un-ju má iba 17 rokov, Un Čong Hong o desať viac a je olympijskou šampiónkou z Pekingu 2008 v preskoku, stala sa vtedy prvou športovkyňou z KĽDR s medailou v športovej gymnastike. V Riu pokračuje ďalej iba druhá menovaná, ktorá postúpila do finále preskoku.

Gymnasts from North & South Korea take a selfie together. This is why we do the Olympics. pic.twitter.com/Id44OuehN3— ian bremmer (@ianbremmer) 5. augusta 2016

Úrady v oboch krajinách politicky a svetonázorovo rozdeleného polostrova kontaktom medzi svojim občanmi veľmi neprajú. Soul napríklad vyžaduje poskytnutie správy o každom takomto stretnutí. Na olympijské hry sa však vraj táto povinnosť nevzťahuje.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – šiesty deň

Verejnosť v Kórejskej republike reagovala na fotografiu kladne. Odozva z KĽDR je vzhľadom na medzinárodnú izoláciu ťažko predvídateľná, ale sotva bude priaznivá. Kórejská republika a KĽDR sú od ozbrojeného konfliktu z 50. rokov minulého storočia formálne stále vo vojnovom stave.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016

Odporúčané články