Vatikán odstavil zamestnanca, ktorý je podozrivý z pedofílie

Podozrivý muž, štyridsiatnik, je jedným z členov personálu pripravujúceho pápežské audiencie na Námestí sv. Petra.RÍM 8. augusta (WebNoviny.sk) – Vatikán v pondelok potvrdil, že prerušil pracovný pomer jednému zo svojich zamestnancov, ktorý je podozrivý zo sexuálneho obťažovania maloletých. Uviedol to v pondelok hovorca Vatikánu Greg Burke, čím potvrdil správy, ktoré sa počas uplynulého víkendu objavili v talianskej tlači.

Burke spresnil, že podozrivý muž, štyridsiatnik, je jedným z členov personálu pripravujúceho pápežské audiencie na Námestí sv. Petra, kde mal na starosti rozmiestnenie stoličiek a podobné činnosti.

Odporúčame:

V kauze Vatileaks II vyniesli rozsudok, novinári si vydýchli

Vatikánsky hovorca zdôraznil, že čin, z ktorého je tento muž obvinený, sa odohral mimo Vatikánu. Burke súčasne poprel tvrdenia tlače, že podozrivý muž prichádzal do kontaktu aj priamo s pápežom Františkom.

Podľa nedeľňajšieho vydania denníka Il Mattino muž podozrivý z pedofílie zdieľal nevhodný obsah počas online četovania s 13-ročným dievčaťom. Denník dodal, že muža vyšetrujú vatikánske justičné orgány.

Sexuálne zneužívanie detí sa pre Vatikán stalo veľmi citlivou záležitosťou po tom, ako sa na verejnosť dostali správy o pedofilných kňazoch. Pápež František, ako aj jeho predchodca Benedikt XVI. deklarovali nulovú toleranciu k prípadom zneužívania detí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016

Odporúčané články