Varga ďalší titul majstra sveta nezískal, ale je strieborný

Úradujúci majster sveta z amerického Chicaga sa musel skloniť pred Britom Alistairom Brownleem, ktorý nedávno v Riu de Janeiro získal aj olympijské zlato v triatlone.COZUMEL 14. septembra (WebNoviny.sk) – Richard Varga nepridal do svojej jagavej zbierky piaty titul majstra sveta v akvatlone. Slovenský reprezentant získal striebornú medailu na šampionáte v mexickom Cozumeli. Úradujúci majster sveta z amerického Chicaga sa musel skloniť pred Britom Alistairom Brownleem, ktorý nedávno v Riu de Janeiro získal aj olympijské zlato v triatlone. Bronz si vybojoval Američan Tommy Zaferes.

V Cozumeli absolvovali účastníci majstrovstiev sveta v akvatlone objemy 2,5 km beh – 1 km plávanie – 2,5 km beh. Varga bol po plaveckej časti na čele pretekov, ale v cieli záverečného behu napokon prehral o 5 sekúnd so svojím tréningovým partnerom A. Brownleem.

Svoje štyri zlaté medaily z MS v akvatlone získal R. Varga v poradí Budapešť 2010, Auckland 2012, Londýn 2013 a Chicago 2015. Vďaka štyrom titulom majstra sveta vlani osamel na čele historického rebríčka úspešnosti, kde bol predtým prvý spoločne s Britom Richardom Stannardom a Novozélanďanom Shaneom Reedom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. septembra 2016

Odporúčané články