Van der Poel odstúpil z pretekov Okolo Švajčiarska, šetria ho na Tour de France

464319_switzerland_cycle_tour_de_suisse_64911 053b1e5314bc4547b7c1e45c497b8e67 676x451.jpg

11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Cyklistické preteky Okolo Švajčiarska pokračujú už bez Holanďana Mathieua van der Poela. Víťaz dvoch etáp a dvojdňový líder celkového poradia je podľa vedenia belgickej stajne Alpecin Fanix prechladnutý a v tíme nechcú riskovať zhoršenie jeho zdravotného stavu.

Nevyhol sa prechladnutiu

Odstúpil pred piatkovou šiestou etapou. S výnimočným klasikárom aj skvelým šprintérom Van der Poelom počítajú ako s lídrom na Tour de France a Holandsko by mal zasa reprezentovať na olympijských hrách v Tokiu.

„V daždivom počasí uplynulých dní sa náš jazdec nevyhol miernemu prechladnutiu, preto je potrebné, aby si poriadne oddýchol. Napriek tomu, že sa tešil na pokračovanie v pretekoch vo Švajčiarsku, rozhodli sme sa ho šetriť pred Tour de France,“ píše sa vo vyhlásení tímu Alpecin-Fenix, ktoré cituje web cyclingnews.com.

Víťazné ambície

Dvadsaťšesťročný Van der Poel, držiteľ 33 víťazstiev v profipelotóne, sa o dva týždne predstaví vôbec prvýkrát vo svojej kariére na Tour de France. Víťazné ambície by mal mať hneď v úvodnej etape s klasikárskym profilom v Bretónsku.

Jeho tím sa netají tým, že by ho po nej chceli vidieť v žltom drese lídra slávnych pretekov. Ešte predtým by sa mal Van der Poel predstaviť na majstrovstvách Holandska, kde by mal obhajovať domáci titul.

Viac k témam: cyklistika, Okolo Švajčiarska, Tour de France 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Van der Poel odstúpil z pretekov Okolo Švajčiarska, šetria ho na Tour de France © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júna 2021

Odporúčané články