V Tipsport lige vyhrávali domáce tímy, zrodil sa aj „futbalový“ výsledok a v Trenčíne rozhodli nájazdy

TRENČÍN 17. februára (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa v Tipsport lige hrali zápasy 52. kola, v ktorých sa z triumfu tešili iba domáce tímy.

„Barani“ z Banskej Bystrice zvíťazili nad Detvou jednoznačne 7:3. Zaujímavosťou je, že do streleckej listiny sa na strane domácich zapísalo sedem rôznych strelcov. Domácim výborne vyšiel záver úvodnej tretiny. V priebehu 36 sekúnd skórovali Dávid Šoltés a Guillaume Asselin, čím otočili nepriaznivý vývoj stretnutia v prospech Banskej Bystrice.

Bystričania vyhrali tretí zápas po sebe a zvýšili svoj náskok pred druhým Zvolenom už na rozdiel piatich bodov. Naopak, Detva naposledy bodovala ešte 1. februára, keď triumfovala na ľade Liptovského Mikuláša.

Zvolenčania premárnili náskok

Zvolenskí hokejisti po sľubnom náskoku prehrali v Trenčíne 2:3 po samostatných nájazdoch. Hostia sa ujali vedenia v prvej tretine gólom Petra Zuzina. Bezgólovú druhú časť hry vystriedala tretia tretina, kde najprv Zvolenčania navýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov, ale domáci hráči v poslednej desaťminútovke dokázali vyrovnať stav stretnutia.

O víťazovi následne nerozhodlo predĺženie, a tak boli diváci pod hradom Matúša Čáka svedkami nájazdovej „lotérie“. Hrdinom Trenčína sa stal v ôsmej sérii Andrew Radjenovič, ktorý po vzore Petra Forsberga prekonal brankára Skapského.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body
Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

„Futbalový“ výsledok na Liptove

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili nad Novými Zámkami najtesnejším rozdielom 1:0. V úvodnej tretine diváci gól nevideli, keďže mužstvá sa len sporadicky dostávali do vyložených šancí.

Skóre stretnutia otvoril až v 29. min Jakub Sukeľ, ktorý sa v presilovej hre zaskvel peknou individuálnou akciou, zakončenou blafákom. Napokon bol presný zásah 23-ročného hokejistu jediným v zápase a Liptákom zaistil cenné tri body.

Vďaka tomu narástol ich náskok pred poslednou Žilinou na rozdiel šiestich bodov. Hrdinom zápasu bol tiež domáci brankár Marek Šimko, ktorý zneškodnil všetkých 34 streleckých pokusov hráčov Nových Zámkov.

Triumf Popradu a prehra „oceliarov“

„Oceliari“ z Košíc prehrali na ľade MAC Budapešť 1:3. Na prvý gól si diváci museli počkať až do prostrednej časti hry, keď sieť za brankárom Stanislavom Škorvánkom rozvlnil Chris Langkow. Zvyšné góly padli až v poslednej desaťminútovke.

Najprv košický Jakub Suja vyrovnal stav zápasu, ale domáci si pripísali víťazstvo – po góloch Jareda Browna a Tomáša Klempu zavŕšili už tretí triumf Budapešti nad Košicami. Košičania sú napriek nedeľňajšej prehre stále na treťom mieste tabuľky. Budapešti patrí desiata pozícia.

Popradčania zvíťazili nad hráčmi Miškovca tesne 2:1. V zápase chudobnejšom na góly sa ako prví radovali domáci diváci, ktorých potešil presným zásahom Kevin Miller. Hostia sa v druhej tretine zmohli na odpoveď, o čo sa postaral v 24. min Nikandrosz Galanisz.

Popradské víťazstvo zariadil v poslednej časti hry Matúš Paločko. Po nedeľňajšom 52. kole patrí Popradu v tabuľke 4. miesto, Miškovec je na 7. priečke.

„Vlci“ nevezú spod Zobora ani bod

Hokejisti Nitry zvíťazili nad Žilinou 3:1. V úvodnej tretine síce mali prevahu domáci „corgoni“, ale ani jedna z devätnástich striel neskončila za chrbtom Tomáša Fučíka. Naopak, v 17. min sa dostali do vedenia hostia, keď vylúčenie Erika Čaládiho potrestal Filip Surovka.

Domáci sa dočkali vyrovnania až v závere druhej časti, keď svoj 27. gól v sezóne zaznamenal Samuel Buček. Slovenský reprezentant mal podiel aj na rozhodujúcom góle stretnutia, keď 32 sekúnd po začiatku tretej tretiny asistoval pri góle Juraja Majdana.

Hostia v závere odvolali brankára, hrali v početnej prevahe šiestich proti štyrom, ale gólom do prázdnej bránky spečatil nitrianske víťazstvo Dalibor Bortňák. Stále tak platí, že Žilina naposledy uspela pod Zoborom 26. decembra 2017. V nedeľu jej nepomohlo ani 56 zákrokov brankára Fučíka.

Tipsport liga 2018/2019 – 52. kolo

nedeľa

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)
Góly: 6. Higgs (É. Faille, Selleck), 20. Šoltés, 20. Asselin (É. Faille, V. Mihálik), 29. M. Bartánus (Southorn, K. Sloboda), 40. Gabor (Češík, Koper), 42. T. Surový (Zigo, Šoltés), 51. Southorn (Zigo, Šoltés) – 9. Betker (Puliš, Murček), 14. Sládok (Hodgson), 54. T. Török (Martin Ďaloga, P. Valent)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Juhász (Maď.) – Šefčík, Soltész (Maď.), 2526 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Lisutin – B. Marshall, V. Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn, Nemčík – Asselin, É. Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, A. Šťastný – Šoltés, T. Surový, Zigo – Gabor, Češík, Koper
Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Golian – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, McLean, Hodgson – R. Gašpar, Matúš Chovan, Král – Martin Ďaloga, P. Valent, T. Török

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 49. Sádecký (M. Hecl, Bartovič), 57. Radivojevič (Starosta, Rýgl), rozh. sam. nájazd Radjenovič – 14. P. Zuzin (Pöyhönen, Mitchell), 44. Michal Chovan (Šišovský, Ulrych)
Vylúčení: 8:7 na 2 mim, navyše: M. Hlinka (Trenčín) a Vandas (Zvolen) 10 min za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefik – Jobbágy, Kacej, 2863 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš – Ölvecký, Radjenovič, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – Sojčík, J. Švec, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, O. Mikula – M. Hlinka
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Pufahl, Vandane, Ulrych, Hraško, Michal Roman, D. Ružička – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Michal Chovan, Šišovský – Kelemen, Mitchell, P. Zuzin – Andrisík, S. Petráš, Marcinek

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MHC Mikron Nové Zámky 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 29. J. Sukeľ
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Števuliak (Liptovský Mikuláš) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Babic, T. Orolin – Vincze (Maď.), Šoltés, 860 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Šimko – R. Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, S. Droppa, Fereta – Richard Huna, Róbert Huna, Nechaj – Uram, Oško, J. Sukeľ – Vybiral, Tamáši, L. Žiak – Uhrík, M. Piatka, Števuliak
Nové Zámky: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Rogoň

MAC Budapešť (Maď.) – HC Košice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 33. Langkow (Bodó), 53. J. Brown (Dansereau), 60. T. Klempa (Dansereau) – 41. Suja (Š. Petráš, Derľuk)
Vylúčení: 3:2 na 2 mim, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Goga – Vyšný, Valo

Zostavy:
Budapešť: Bálisz – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa
Košice: Škorvánek – Derľuk, Šedivý, Dudáš, McDowell, Koch, Pulli, Michalčin – Kafka, Galamboš, J. Sýkora – Š. Petráš, Suja, Spilar – M. Haščák, Ignatuškin, Ščerbatov – Lušňák, Klíma, Hričina – Žitný

HK Nitra – MsHK Doxxbet Žilina 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 38. S. Buček (Bortňák, B. Rapáč), 41. Majdan (S. Buček, M. Slovák), 60. Bortňák – 17. Surovka (Hvila, Kučný)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Novák, Adamec – Orolin, J. Tvrdoň, 1993 divákov

Zostavy:
Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Fominych – J. Šiška
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Dominik Rehák – Síkela, Ondruš, Hrazdíra

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 16. Kevin Miller (Salija, Buzzeo), 53. Paločko (Zagrapan) – 24. Galanisz (Vojtkó, Somogyi)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše Buzzeo (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Korba – Frimmel, Výleta, 1317 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Ťavoda, Karalahti – P. Svitana, Kevin Miller, D. Bondra – Paločko, Heizer, Buzzeo – Abdul, Zagrapan, S. Takáč – Belluš, Kundrik, Macík – Mlynarovič
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Albert

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – V Tipsport lige vyhrávali domáce tímy, zrodil sa aj „futbalový“ výsledok a v Trenčíne rozhodli nájazdy © SITA Všetky práva vyhradené.