V Tatrách sa zrazil traktor s motorkármi, zasahoval vrtuľník

Český motorkár po páde utrpel otvorenú zlomeninu dolnej končatiny a zlomeninu hornej končatiny. POPRAD 9. augusta (WebNoviny.sk) – V oblasti Tatranskej Kotliny vo Vysokých Tatrách sa v utorok zrazil traktor s niekoľkými motocyklistami, na mieste zasahovala aj posádka leteckých záchranárov z Popradu.

„Po prílete vrtuľníka na miesto bola lekárka leteckých záchranárov do terénu spustená pomocou palubného navijaka. Do svojej zdravotnej starostlivosti si prevzala najťažšie zraneného, 22-ročného českého motorkára, ktorý po páde utrpel otvorenú zlomeninu dolnej končatiny a zlomeninu hornej končatiny. Bol pri vedomí, na okolnosti nehody si pamätal,“ informovala médiá PR manažérka a hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia posádka leteckých záchranárov zraneného mladíka preložila na palubu vrtuľníka a transportovala do popradskej nemocnice. Ostatných zranených ošetrili privolaní pozemní záchranári.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016

Odporúčané články