V Stredozemnom mori zahynulo cez víkend 200 ľudí, vyše 6600 zachránili

RÍM 8. mája (WebNoviny.sk) – Vo vodách Stredozemného mora prišlo počas uplynulého víkendu o život najmenej 200 migrantov po tom, ako sa prevrátili člny, v ktorých sa viezli. Agentúra DPA v pondelok informovala o dvoch nehodách.

Severozápadne od líbyjského Tripolisu zachránili hliadky z prevrhnutého plavidla sedem ľudí, uviedla Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v Líbyi. Podľa výpovede jedného zachráneného malo v potopenom člne cestovať ešte 113 ďalších migrantov.

Odporúčame:
V Stredozemnom mori zachránili za jeden deň 3000 migrantov

Citovaná informácia bola zverejnená na Twitteri, jej pravosť potvrdil Flavio Di Giacomo, hovorca IOM v Ríme, napísala agentúra DPA. Ďalšia nehoda sa v Stredozemnom mori stala v sobotu. Podľa informácií talianskej tlačovej agentúry ANSA prevrhnutie gumeného člna neprežilo 80 osôb. ANSA citovala výpovede preživších.

Námorná trasa medzi pobrežiami Líbye a Talianska je jednou z najfrekventovanejších a zároveň najnebezpečnejších migračných ciest vôbec. Iba počas tohto víkendu zachránili nasadené hliadky viac než 6600 prichádzajúcich migrantov. Podľa vysokého komisára pre utečencov Filippa Grandiho od začiatku tohto kalendárneho roka na ceste do Európy zahynulo alebo sa stratilo viac než 1150 osôb.

Grandi v nedeľu vyzdvihol činnosť mimovládnych organizácií pôsobiacich v Stredozemnom mori. Upozornil, že mimovládne záchranárske plavidlá podnikli od 1. januára tretinu zo všetkých záchranných operácií.

Viac k témam: Stredozemné more, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – V Stredozemnom mori zahynulo cez víkend 200 ľudí, vyše 6600 zachránili © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2017

Odporúčané články