V Španielsku otvoria prvú islamskú univerzitu

Na čele novej ustanovizne bude stáť predstaviteľ islamistického hnutia Spravodlivosť a spiritualita, ktoré je aktívne v Maroku. MADRID 10. septembra (WebNoviny.sk) – V baskickom meste San Sebastian otvoria prvú islamskú univerzitu v Španielsku, na ktorej sa bude vyučovať arabský jazyk a kultúra. Informovala o tom agentúra ANSA.

Islamská univerzita v San Sebastiane otvorí svoje brány od 1. októbra. Vyučovanie bude prebiehať v arabčine a študijné kurzy nebudú oficiálne akreditované španielskymi orgánmi. Vzdelávacia inštitúcia bola založená z iniciatívy islamskej univerzity v americkom štáte Minnesota. Na čele novej ustanovizne bude stáť predstaviteľ islamistického hnutia Spravodlivosť a spiritualita, ktoré je aktívne v Maroku.

Podľa Inštitútu pre strategické štúdie (IEES) so sídlom v Madride sa toto hnutie usiluje o zavedenie islamského práva v moslimských krajinách a podporuje myšlienku vytvorenia takzvaného druhého kalifátu. Hnutie nie je v Maroku oficiálne povolené, ale tamojšie úrady jeho činnosť tolerujú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. septembra 2016

Odporúčané články