V Slovenskom raji utrpelo iba ročné dieťa ťažký úraz hlavy

K zraneniu malo dôjsť v oblasti Misových vodopádov v Suchej Belej. Horským záchranárom pri zásahu pomáhali aj leteckí záchranári.BRATISLAVA 3. septembra (WebNoviny.sk) – Ročné dievčatko v sobotu pred poludním utrpelo ťažký úraz hlavy v Slovenskom raji. Ako informovala Horská záchranná služba, k zraneniu došlo v oblasti Misových vodopádov v Suchej Belej. Horským záchranárom pri zásahu pomáhali aj leteckí záchranári.

„Nakoľko v danej oblasti je zlý signál, nepodarilo sa operátorovi Horskej záchrannej služby (HZS) zistiť nič bližšie. O súčinnosť bola okamžite požiadaná Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) z Popradu a súčasne odišli na Podlesok a do rokliny Suchá Belá aj záchranári HZS z Čingova,“ informovali záchranári. Pri Misových vodopádoch sa však podľa ich slov zranené dieťa nepodarilo nájsť.

Posádka VZZS preto preletela celú roklinu a zo vzduchu sa snažila lokalizovať miesto, na ktorom došlo k úrazu. Medzitým sa na tiesňovú linku HZS 18 300 dovolal iný turista a nahlásil GPS súradnice miesta nehody a informácie o stave dieťaťa.

Po lokalizovaní miesta úrazu k dieťaťu pomocou palubného žeriava spustili z vrtuľníka horského záchranára spolu s lekárkou. Dievčatku následne poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a po zabezpečení základných životných funkcií bolo vo vážnom stave pozemne transportované na Malú Poľanu, kde ho bolo možne naložiť na palubu vrtuľníka. Následne bolo letecky transportované do nemocnice v Poprade.

Na Martinských holiach v sobotu zase horskí záchranári pomáhali 45-ročnému turistovi z Českej republiky. Toho zo zlomeným členkom previezli do nemocnice v Martine

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. septembra 2016

Odporúčané články