V prípade vraždy Miroslava Sýkoru pokračuje ďalšie pojednávanie

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – V prípade vraždy Miroslava Sýkoru pokračuje v stredu pojednávanie na Okresnom súde Bratislava I. Prípad sa na súde pojednáva od júna 2015.

Štyria obžalovaní

Medzi svedkami, ktorí v kauze vypovedali, bol napríklad aj na doživotie odsúdený Mikuláš Černák. Pred súdom stoja v kauze vraždy Miroslava Sýkoru štyria obžalovaní.

Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek. L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia.

Všetci štyria svoju vinu odmietajú. Ľuboša F. v decembri 2015 Špecializovaný trestný súd v Pezinku neprávoplatne odsúdil na 15 rokov väzenia v kauze piešťanskej zločineckej skupiny „piťovci II“.

Sýkoru zastrelili vo februári 1997

Podľa prokuratúry tvorili štyria obžalovaní skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Miroslav Sýkora je považovaný za zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov. Zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.

Viac k témam: krimi, súdy, vražda, vražda Miroslava Sýkoru
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade vraždy Miroslava Sýkoru pokračuje ďalšie pojednávanie © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2017

Odporúčané články