V Prešove sa už na plošné testovanie pripravujú, predbežne zháňajú zdravotníkov

438410_vz6_5272 1 676x451.jpg

15.1.2021 (Webnoviny.sk) – Mesto Prešov sa začalo pripravovať na plošné testovanie obyvateľov, ktoré vláda ohlasuje na najbližšie víkendy, hoci o ich definitívnom konaní ešte nerozhodla. Prešovská radnica však začala zháňať dobrovoľníkov do testovacích tímov na víkendy 23. – 24. januára a 30. – 31. januára. Ako uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, na nasledujúci víkend predbežne potrebujú 90 zdravotníkov.

Odmena pre každého zdravotníka je 12 eur brutto za jednu hodinu práce,“ uviedol Tomek.

Viac o téme: Koronavírus

Ako dodal, v zmysle vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR môžu prácu zdravotníka na odberných miestach vykonávať lekári, zubní lekári, zdravotnícki záchranári, sestry, praktické sestry alebo profesionálni vojaci, ktorí vykonávajú vyššie uvedené zdravotnícke povolanie.

Vybrané osoby budú predovšetkým vykonávať odbery vzoriek biologického materiálu a vyhodnocovať ich na vybranom odbernom mieste,“ dodal Tomek. V prípade záujmu môžu zdravotníci najneskôr do stredy 20. januára vyplniť prihlasovací formulár na stránke tu.

Viac k témam: lekári, praktické sestry, vojaci, záchranári, zdravotné sestry, zdravotníci, zubári
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prešove sa už na plošné testovanie pripravujú, predbežne zháňajú zdravotníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

15. januára 2021

Odporúčané články