V parlamente idú po 23 rokoch rekonštruovať jedáleň a bufet

353775_parlament_20 640x420.jpg

BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) – Jedáleň a bufet v parlamente od 1. októbra zatvoria. Dôvodom je rozsiahla rekonštrukcia celého stravovacieho zariadenia v Národnej rade SR. Poslancom to e-mailom oznámil vedúci kancelárie Daniel Guspan.

„Dôvodom tohto uzatvorenia je výkon nutných prípravných prác pred samotným začiatkom plánovanej rekonštrukcie prevádzky. Kancelária NR SR bude aj naďalej zabezpečovať občerstvenie počas rokovaní NR SR, zasadnutí Výborov NR SR, podujatí Kancelárie NR SR prostredníctvom Snack baru – poslanecký salónik,“ napísal poslancom Guspan.

Odporúčame:
Video: V parlamente vymenili ceremoniálny luster, nové osvetlenie stálo takmer 25-tisíc eur

Kancelária Národnej rady SR pripravuje po 23 rokoch prevádzky rekonštrukciu celého stravovacieho komplexu v budove parlamentu. To znamená, že zamestnanci NR SR, poslanci, novinári sa budú musieť stravovať inde.

Ako už skôr informovala agentúru SITA riaditeľka Odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Zuzana Čižmáriková, počas prerušenia poskytovania stravovacích služieb bude zamestnávateľ svoju povinnosť voči zamestnancom riešiť poskytnutím stravovacích gastrolístkov.

Podľa Čižmárikovej dôvodom rekonštrukcie je nutná potreba obnovy infraštruktúry a zosúladenia s aktuálne platnými hygienickými normami a smernicami HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points.). „Plánuje sa rekonštrukcia všetkých rozvodov elektriny, plynu, vody, kanalizácie, úpravy vzduchu a tiež modernizácia technologického vybavenia,“ uviedla. Rekonštrukcia by mala trvať štyri mesiace.

Viac k témam: Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – V parlamente idú po 23 rokoch rekonštruovať jedáleň a bufet © SITA Všetky práva vyhradené.

29. septembra 2017

Odporúčané články