V Hollywoode pochovali Lemmyho Kilmistera z kapely Motörhead

S hudobníkom sa prišli rozlúčiť aj Dave Grohl z formácie Foo Fighters, gitarista Slash či Rob Halford z Judas Priest.BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk) – Na Forest Lawn Memorial Cemetery v Hollywoode v sobotu 9. januára pochovali frontmana anglickej kapely Motörhead, Lemmyho Kilmistera. Verejnú rozlúčku s hudobníkom mohli fanúšičky a fanúšikovia hudobníka sledovať na oficiálnom Youtube kanáli formácie.

Okrem iných hudobníkovi vzdali hold aj frontman kapely Foo Fighters, Dave Grohl, gitarista Slash, Scott Ian z formácie Anthrax či Rob Halford z Judas Priest. „Keď som bol v prítomnosti Lemmyho, bol som trochu uchvátený…Bol tu muž, ktorý žil podľa svojich pravidiel, rock’n’rollový čudák,“ povedal vo svojej spomienkovej reči Halfrod.

Rozlúčka sa mala pôvodne konať len v tamojšej hudobníkovej obľúbenej reštaurácii Rainbow Bar & Grill, no organizátori sa rozhodli pre veľký záujem využiť celú Sunset Strip v kalifornskom meste West Hollywood. Rainbow Bar & Grill sa napokon konala len súkromná spomienka na zosnulého.

Po spevákovom úmrtí spustili fanúšikovia a fanúšičky kampaň s cieľom dostať hit Ace of Spades na prvé miesto v britskom singlovom rebríčku. Skladba z roku 1980 sa v tejto hitparáde dostala po vydaní najvyššie na 15. priečku. V súčasnosti je na deviatom mieste.

Ian Fraser „Lemmy“ Kilmister zomrel 28. decembra v Los Angeles, len štyri dni po 70. narodeninách. Skonal v dôsledku agresívnej rakoviny, o ktorej vedel iba dva dni. Po úmrtí hudobníka Motörhead ukončili činnosť.

Video: Motörhead – Overkill

Motörhead sa na hudobnej scéne pohybovali od roku 1975 a na konte majú 22 štúdioviek. Medzi ich najznámejšie skladby patria aj Motörhead, Overkill, Bomber či Iron Fist. Poslednú zostavu kapely tvorili Ian „Lemmy“ Kilmister (spev, basgitara), Phil „Wizzö“ Campbell (gitara, vokály) a Mikkey Dee (bicie). Motörhead sa umiestnili na 26. priečke v rebríčku 100 najlepších hardrockových interpretov histórie podľa televízie VH1.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. januára 2016

Odporúčané články