V detstve sa bál vody, teraz je zviera v olympijskom bazéne

Britský prsiar Adam Peaty zaplával na olympijských hrách v Riu už svoj druhý svetový rekord.RIO DE JANEIRO 8. augusta (WebNoviny.sk) – V detstve sa síce bál vody, ale Adam Peaty je už európsky, svetový a najnovšie aj olympijský šampión v plávaní.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – tretí deň

Britský prsiar špecializujúci sa na šprinty štýlovo získal zlato v nedeľňajšom finále stovky na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro. Časom 57,13 s nielenže utvoril v Brazílii svoj druhý svetový rekord v tejto disciplíne (v rozplavbách 57,55), ale juhoafrického obhajcu titulu z OH v Londýne 2012 Camerona van der Burgha odsunul na striebornú pozíciu s ohromujúcim náskokom 1,56 sekundy.

Odporúčame:

Phelps získal 19. olympijské zlato, padli aj svetové rekordy

V plaveckom olympijskom bazéne padli svetové rekordy

Na olympiáde zaplával svetový rekord, teraz žiari jeho babka

Peaty je prvým reprezentantom-mužom z Veľkej Británie s olympijským triumfom od takéhoto úspechu Adriana Moorhousa v Soule 1988.

„Je neuveriteľné, že som sa v Riu práve ja postaral o prvé britské zlato. Prvú päťdesiatku som šiel zľahka a po obrátke som zo seba vydal absolútne všetko. Spravil som to pre moju krajinu, veľa to pre mňa znamená,“ citovala Peatyho BBC.

„Má technické schopnosti aj talent. Vie okolo seba utvoriť bublinu a vyrovnať sa s tlakom,“ tvrdí jeho predchodca Moorhouse. Mnohonásobný svetový aj európsky šampión Mark Foster pridáva: „Fyzicky je absolútne ‚zviera‘. Ten chlapec má všetko.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016

Odporúčané články