V Banskej Bystrici sa chcú zamerať na nájomné byty pre mladých, uviedol primátor Ján Nosko

392610_primator banskej bystrice jan nosko 676x451.jpg

Po viac ako 30 rokoch sa podľa primátora Jána Noska začne opravovať most v Iliaši

BANSKÁ BYSTRICA 2. januára (WebNoviny.sk) – V meste pod Urpínom chýbajú nájomné byty pre mladých a preto sa na túto tému chce vedenie mesta zamerať.

„Bokom nedáme ani zariadenia pre seniorov a zdravotne znevýhodnené osoby,“ uviedol pre agentúru SITA primátor Banskej Bystrice Ján Nosko s tým, že sociálnej oblasti chce mesto v roku 2019 venovať zvýšenú pozornosť.

Samospráva mesta má rozpracované zelené projekty, vnútrobloky Tulská a Sitnianska, o ktorých komunikovali aj s obyvateľmi. Po viac ako 30 rokoch sa podľa Noska konečne pohnú práce na moste v mestskej časti Iliaš.

„Nezabúdame ani na budovanie cyklotrás a na súvislé opravy ciest a chodníkov. Chceme sa venovať revitalizácii mestského parku, téme Medeného Hámra, pokračovať v obnove kaštieľa Radvanských a pripravujeme aj verejné obstarávanie na dodávateľa služieb v oblasti odpadového hospodárstva,“ dodal primátor a doplnil, že pozornosť bude mesto venovať aj realizácii parčíka s prístaviskom pri malej železničnej stanici. Prioritou podľa neho ostávajú naďalej aj materské školy.

Viac k témam: Ján Nosko, nájomné byty
Zdroj: Webnoviny.sk – V Banskej Bystrici sa chcú zamerať na nájomné byty pre mladých, uviedol primátor Ján Nosko © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články