Útočník z Mníchova mohol zabiť i viac ľudí, no nechcel

Nemecké médiá už niekoľko dní po útoku z 22. júla uviedli, že útočníkom z Mníchova bol pravicový extrémista, hrdý na svoj ‚árijský‘ pôvod, zatiaľ čo väčšinu jeho obetí identifikovali ako ľudí z koreňmi v Turecku či Kosove. MNÍCHOV 17. augusta (WebNoviny.sk) – Páchateľ júlového útoku v Mníchove, ktorý zastrelil deviatich ľudí a neskôr aj sám seba, mal možnosť pozabíjať i ďalšie osoby – zrejme to však nemal v úmysle. Povedal to hovorca bavorskej kriminálnej polície, ktorého citovala agentúra DPA.

STREĽBA V MNÍCHOVE

Po streľbe v areáli nákupného centra, ktorá si vyžiadala aj 36 zranených, útočník iránsko-nemeckého pôvodu podľa vyšetrovateľov zamieril okrem iného i do obytného domu, kde stretol viacerých obyvateľov, ale „zjavne už nechcel nikoho ďalšieho zabiť“. „Bolo by bývalo možno aj viac obetí,“ konštatoval hovorca.

Obrazom: Streľba v Mníchove

Nemecké médiá už niekoľko dní po útoku z 22. júla uviedli, že útočníkom z Mníchova bol pravicový extrémista, hrdý na svoj „árijský“ pôvod, zatiaľ čo väčšinu jeho obetí identifikovali ako ľudí z koreňmi v Turecku či Kosove. Bavorské orgány však tvrdili, že incident nebol politicky motivovaný a útočník si svoje obete nevyberal.

Nemecká polícia sa domnieva, že útočník nebol napojený na medzinárodný terorizmus, mohol sa však inšpirovať nórskym teroristom Andersom Breivikom. Zaútočil totiž v deň piateho výročia útokov spáchaných Breivikom v Osle a na ostrove Utöya, ktoré si vyžiadali 77 mŕtvych.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016

Odporúčané články