Urbáni nevie nič o spoločnom postupe kandidátov na župana proti Kotlebovi

BRATISLAVA 16. mája (WebNoviny.sk) – Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a predseda Strany moderného Slovenska Milan Urbáni sa v utorok dištancoval od memoranda o spoločnom postupe siedmich kandidátov pred jesennými voľbami do Vyšších územných celkov s cieľom nahradiť súčasné vedenie Banskobystrického kraja reprezentované lídrom Ľudovej strany Naše Slovensko Marianom Kotlebom.

Odporúčame:
Do súboja o post banskobystrického župana vstúpil aj Ivan Saktor

Urbáni zdôraznil, že o takomto postupe s ním nikto nerokoval. „Vyhlasujem, že budem kandidovať na jeseň 2017 za predsedu BBSK samostatne a kandidatúry sa nebudem vzdávať. Nevylučujem, ak niektoré strany, eventuálne kandidáti, budú mať záujem na spoločnej podpore mojej kandidatúry, že takúto spoluprácu rád prijmem,“ uviedol vo vyhlásení.

Odporúčame:
Do súboja o post banskobystrického župana vstúpil aj Ivan Saktor

V memorande, ktoré má byť podpísané v sobotu 20. mája, kandidáti na župana vyjadrujú ochotu postupovať spoločne v závere kampane, až do konca augusta budú viesť kampaň každý individuálne.

V prípade, že v septembrových prieskumoch získa jeden kandidát na župana viditeľný náskok, na základe memoranda mu budú ostatní kandidáti verejne deklarovať podporu a budú spoločne postupovať v rámci svojich kampaní až do volieb.

Memorandum inicioval kandidát na predsedu BBSK a riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev, ktorý o ňom aj informoval.

Viac k témam: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj, Marian Kotleba, Milan Urbáni, SMS Strana moderného Slovenska, voľby do VÚC samosprávnych krajov 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Urbáni nevie nič o spoločnom postupe kandidátov na župana proti Kotlebovi © SITA Všetky práva vyhradené.

16. mája 2017

Odporúčané články