Úrady v Sársku chcú dávať utečencom inteligenčné testy

Do Nemecka prišiel počas minulého roka viac ako milión žiadateľov o azyl.SAARBRÜCKEN 16. apríla (WebNoviny.sk) – Úrady v nemeckej spolkovej krajine Sársko plánujú testovať inteligenciu migrantov s cieľom nájsť talentovaných jedincov a urýchliť ich integráciu. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA.

„Chceme spustiť pilotný projekt s využitím inteligenčných testov, aby sme identifikovali talenty a zistili, do akých profesných skupín môžeme utečencov priamo zaradiť, alebo čo ich musíme naučiť,“ povedal v rozhovore pre noviny Rheinische Post sársky minister vnútra Klaus Bouillon, člen vládnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU).

Odporúčame:

Helmut Kohl nepovažuje otvorenie hraníc pre utečencov za správne

Vyjadril pritom očakávanie, že sa do programu dobrovoľne zapojí 600 až 700 migrantov nachádzajúcich sa v Sársku.

Miestne úrady plánujú v rámci projektu spolupracovať so spolkovými úradmi aj s odborníkmi v oblasti zamestnanosti. Nie všetci však iniciatívu sárskej vlády vítajú. Podľa miestnych sociálnych demokratov je takýto prístup úplne nesprávny a namiesto integrácie len podporí stereotypy a diskriminačnú selekciu migrantov.

Do Nemecka prišiel počas minulého roka viac ako milión žiadateľov o azyl. Spolková vláda v Berlíne v tejto súvislosti pripravuje zákon, ktorý zavedie sankcie voči migrantom odmietajúcim integráciu do nemeckej spoločnosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. apríla 2016

Odporúčané články