Univerzita Komenského udelila zlatú medailu kardinálovi Kurtovi Kochovi

354101_zlata medaila univerzity komenskeho 640x420.jpg

BRATISLAVA 3. októbra (WebNoviny.sk) – Univerzita Komenského v Bratislave (UK) udelila zlatú medailu predsedovi Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov kardinálovi Kurtovi Kochovi.

Kardinál získal medailu za osobný prínos k rozvoju katolíckej teológie, medzinárodne významnú publikačnú činnosť a vynikajúci osobný vklad pri prehlbovaní dialógu medzi národmi a stúpencami rozličných náboženských tradícií.

Hlavné poslanie univerzity

Prorektorka univerzity Daniela Ostatníková pri odovzdaní ocenenia uviedla, že hlavným poslaním Univerzity Komenského ako najstaršej a najväčšej slovenskej univerzity, ktorá bola založená v roku 1919, je prispieť k bohatstvu vedomostí a spoločnosti.

Odporúčame:
Foto: Blahorečenie slovenského saleziánskeho kňaza Titusa Zemana

„Naša univerzita je významným reprezentantom humanizmu spolu s morálnymi a etickými hodnotami v duchu citátu Jána Amosa Komenského o tom, že všetci sme občania jedného sveta, všetci sme jedna krv,“ povedala prorektorka UK.

Hovoril aj blahorečenom kňazovi Zemanovi

Kardinál Koch ocenil pôsobnosť Univerzity Komenského nielen v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu, ale aj v oblasti šírenia duchovných hodnôt prostredníctvom dvoch fakúlt – Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK a Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK.

Kardinál Koch hovoril aj o blahorečenom saleziánskom kňazovi Titusovi Zemanovi, ktorý bol prenasledovaný komunistickým režimom, dlhé roky väznený za svoju vieru a pastoračnú službu.

„Nech nás príklad blahoslaveného Titusa inšpiruje a povzbudzuje v našom záujme o formovanie mladších generácií,“ vyzval akademickú obec UK. „Vytváranie spoločnej budúcnosti nie je možné bez reflektovania minulosti,“ zdôraznil kardinál. Kardinála v pondelok prijal aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Agentúru SITA informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Viac k témam: Kurt Koch, Titus Zeman, Univerzita Komenského v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Univerzita Komenského udelila zlatú medailu kardinálovi Kurtovi Kochovi © SITA Všetky práva vyhradené.

3. októbra 2017

Odporúčané články