Ultimátum Ferrari pre ‚Icemana‘. Ak chce zmluvu, musí pridať

Kimi Räikkönen musí pridať, ak chce aj v budúcej sezóne F1 zostať v tíme Ferrari.MILÁNO 29. júna (WebNoviny.sk) – Fínskemu pilotovi Kimimu Räikkönenovi na konci tejto sezóny vyprší platnosť zmluvy vo Ferrari a nemá zaručenú budúcnosť v tomto slávnom tíme formuly 1.

Tridsaťšesťročný rodák z Espoo mal sľubný úvod do tohto ročníka, keď v druhých pretekoch v Bahrajne obsadil druhé miesto. Neskôr bol aj tretí v Rusku a druhý v Španielsku, no potom prišla séria slabších výsledkov. Prezident talianskej značky Sergio Marchionne apeluje na „Icemana“, že na zabezpečenie si ďalšieho kontraktu potrebuje podávať lepšie výkony.

„Je to na ňom. Kimiho budúcnosť vo Ferrari závisí od jeho výkonov. Musí ukázať, že si tu zaslúži zostať, inak si myslím, že tu nebude chcieť pokračovať. Príde deň, keď aj ja budem chcieť odísť,“ povedal Marchionne pre Gazzetta dello Sport.

Prezident Ferrari pred začiatkom sezóny vyhlasoval boj na titul, ale jeho tím sa v doterajších ôsmich veľkých cenách ešte netešil z víťazstva. Tak ako v predchádzajúcich dvoch rokoch, prím hrajú mercedesy. „Ich tajomstvo spočíva v stabilite auta. Naše ferrari je nové oproti minuloročnému. Hoci vyzerá skvele, na trati nenapĺňa naše očakávania, je to zložité,“ dodal Marchionne.

Deviata kapitola tohtoročného seriálu je na programe už tento víkend v rakúskom Spielbergu na okruhu Red Bull Ring.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. júna 2016

Odporúčané články