Ukrajinská armáda v Chersonskej oblasti napreduje, ruskí vojaci nie sú dobre pripravení a “plnia rolu potravy pre delá“

493675_russia_ukraine_war_67708 3af219341563479b89c65c857ccdbfa5 676x451.jpg

6.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda od začiatku októbra oslobodila v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny viac ako 400 kilometrov štvorcových územia okupovaného Rusmi. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na hovorkyňu armády na juhu krajiny Nataliu Humeňukovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Máme celkom presvedčivé úspechy. Nepomenujeme smery, ale viac ako 400 kilometrov štvorcových Chersonskej oblasti už bolo v októbri oslobodených od okupantov. A postupujeme vpred,“ uviedla Humeňuková.

Situácia v oblasti je podľa nej naďalej zložitá a neustále sa mení. Ukrajinské obranné sily postupujú, vo viacerých smeroch to bolo až o 20 kilometrov. „Nepriateľ vykonáva silné ostreľovanie oslobodených území, používa i ťažké delostrelectvo. Toto silné ostreľovanie spôsobuje škody na infraštruktúre, sú tam zranení a to vytvára tlak na miestne obyvateľstvo,“ dodala hovorkyňa južných síl.

Tá potvrdila, že Rusko už na juhu Ukrajiny nasadilo zmobilizovaných vojakov. „Áno, už existujú dôkazy o výskyte tzv. ‚čerstvých mobilizovaných‘ v našej oblasti, ale nie čerstvých z hľadiska kvality. Nie sú veľmi dobre pripravení a plnia skôr rolu potravy pre delá“ poznamenala Humeňuková.

Viac k témam: Okupácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda v Chersonskej oblasti napreduje, ruskí vojaci nie sú dobre pripravení a “plnia rolu potravy pre delá“ © SITA Všetky práva vyhradené.

6. októbra 2022

Odporúčané články