Ukrajinci vyšetrujú ruských činiteľov vrátane šéfa obrany

Vyšetrované osoby sú podľa generálneho prokurátora podozrivé z účasti na zločinoch proti ukrajinskej národnej bezpečnosti.MOSKVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Ukrajinská generálna prokuratúra v pondelok oznámila, že začala vyšetrovanie 20 popredných ruských činiteľov vrátane ministra obrany Sergeja Šojgu. Informovala o tom agentúra AP.

Ukrajinský generálny prokurátor Jurij Lucenko tvrdí, že vyšetrované osoby sú podozrivé z účasti na zločinoch proti ukrajinskej národnej bezpečnosti. Podľa neho sa budú ukrajinské úrady usilovať o vydanie medzinárodného zatykača.

Odporúčame:

Rus, čo chodil v maske Putina, požiadal na Ukrajine o azyl

Na zozname podozrivých sú okrem šéfa ruského rezortu obrany dvaja jeho námestníci, kremeľský poradca pre ekonomické záležitosti Sergej Glaziev, bývalý prezidentský vyslanec na Kryme a ďalší vysokopostavení vládni činitelia.

Vzťahy medzi Moskvou a Kyjevom sú napäté od marca 2014, keď Rusko anektovalo Krymský polostrov a začalo podporovať proruských separatistov na východe Ukrajiny. Ich vzťahy sa vyhrotili po nedávnom pokuse o údajnú ukrajinskú sabotáž na Kryme.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2016

Odporúčané články