UEFA potrestala Plzeň za rasistické prejavy fanúšikov

Pre klub to podľa generálneho manažéra Adolfa Šádeka znamená obrovskú finančnú, organizačnú a predovšetkým spoločenskú stratu.PRAHA 2. septembra (WebNoviny.sk) – Úradujúci český futbalový šampión FC Viktoria Plzeň odohrá svoj prvý zápas skupinovej fázy Európskej ligy proti talianskemu AS Rím (15. septembra) na vlastnom trávniku pred čiastočne uzavretým hľadiskom.

Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) potrestala „Viktorku“ za rasistické prejavy jej fanúšikov počas zápasu play-off Ligy majstrov proti bulharskému Ludogorcu Razgrad z 23. augusta, v ktorom mužstvu Romana Pivarníka v súčte s prehrou 0:2 v prvom stretnutí nestačila na prienik ďalej domáca remíza 2:2.

„Informáciu sme sa od UEFA dozvedeli vo štvrtok v neskorých večerných hodinách. Za celý klub vyhlasujeme nulovú toleranciu akýmkoľvek rasistickým prejavom či urážkam. S týmto problémom budeme nekompromisne bojovať,“ uviedol vo vyhlásení hovorca Plzne Václav Hanzlík.

Viktoria pre rozhodnutie UEFA nesmie predávať lístky na atraktívne stretnutie s Rímom do sektorov P2 a P3, kde zvyčajne sídli „kotol“ jej fanúšikov. „Pre náš klub to znamená obrovskú finančnú, organizačnú a predovšetkým spoločenskú stratu,“ cituje generálneho manažéra Adolfa Šádeka oficiálny web českého majstra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. septembra 2016

Odporúčané články