Udržanie žltého dresu? Sagan nie je Copperfield

Slovenský cyklista Peter Sagan bol po tretej etape 103. ročníka Tour de France rád, že nespadol a udržal žltý dres.ANGERS 4. júla (WebNoviny.sk) – Tretia etapa na 103. ročníku Tour de France sa stala korisťou Brita Marka Cavendisha, ale historická bola aj z pohľadu slovenskej cyklistiky. Peter Sagan sa po prvý raz vo svojej kariére predstavil v žltom drese lídra týchto najslávnejších etapových pretekov a bez ujmy ho priviezol do cieľa.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

Viac z tretej etapy Tour de France:

Video: Peter Sagan finišoval štvrtý a udržal žltý dres

Obrazom: Dramatický finiš na Tour de France vyhral Cavendish

Nebolo to vôbec jednoduché, lebo pelotón musel absolvovať 223,5 km z Granvillu do Angers a na takej dlhej trase sa môže čokoľvek prihodiť. Saganovi sa pády vyhli a jeho náskok na čele priebežnej celkovej klasifikácie zostal 8 sekúnd pred Francúzom Julianom Alaphilippom a 10 sekúnd pred Španielom Alejandrom Valverdem. „Som veľmi rád, že som si udržal tričko a nespadol. Dvesto kilometrov sme sa len presúvali, posledných 30 km to bolo zaujímavé. Každý chcel byť vpredu, znova to bolo šialené,“ povedal Peter Sagan aj podľa webu pluska.sk.

Obrazom: Najkrajšie momenty z tretej etapy Tour de France

Slovenského úradujúceho majstra sveta z tímu Tinkoff môže trochu hnevať iba fakt, že v záverečnom špurte mu ušlo tretie miesto doslova o pár centimetrov, o ktoré ho zdolal Francúz Bryan Coquard.

Sagan napokon prišiel o zelený dres lídra bodovacej súťaže na úkor víťaza etapy Marka Cavendisha, ktorý aktuálne má k dobru 7 bodov. To ho však nemusí mrzieť, keďže cennejší žltý bude mať na sebe aj v utorkovej najdlhšej etape tejto edície TdF zo Saumur do Limoges (237,5 km).

„Záverečný šprint mi tentoraz úplne nevyšiel, ale som rád aj za štvrté miesto,“ povedal Sagan pre oficiálny portál pretekov LeTour.fr. Na otázku, ako dlho odhaduje, že si udrží žlté tričko lídra Tour de France, Sagan pre slovenské médiá v dejisku TdF odpovedal: „Neviem, nie som David Copperfield.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016

Odporúčané články