Turci zaútočili na sýrsku dedinu, ktorú obsadili Kurdi

Terčom tureckého útoku sa stala dedina Tel al-Amarna, ktorú pred niekoľkými dňami obsadili Kurdmi vedené Demokratické sily Sýrie (DFS).BEJRÚT 27. augusta (WebNoviny.sk) – Turecké letectvo a delostrelectvo zaútočilo v sobotu na sýrsku dedinu, ktorá je pod kontrolou kurdských bojovníkov. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na kurdské zdroje a Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).

Terčom tureckého útoku sa podľa týchto zdrojov stala dedina Tel al-Amarna, ktorú pred niekoľkými dňami obsadili Kurdmi vedené Demokratické sily Sýrie (DFS). Útok na dedinu potvrdil aj hovorca sýrskej kurdskej Strany demokratickej jednoty (PYD).

Odporúčame:

Turecké tanky vnikli do Sýrie, pomohli dobyť Džarábulus

Bezprostredne nebolo známe, či si útok vyžiadal obete. Oblasť leží približne osem kilometrov južne od Džarábulusu – mesta pri hranici s Tureckom. Sýrski povstalci podporovaní tureckým letectvom a tankami vo štvrtok dobyli Džarábulus od extrémistickej skupiny Islamský štát (IS).

Ankara vyhlásila, že terčom ofenzívy na Džarábulus, prvej pozemnej operácie na sýrskej pôde, bol IS a PYD, ktorú považuje za sýrsku odnož kurdských povstalcov pôsobiacich v Turecku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2016

Odporúčané články