Trumpove vyjadrenia voči kongresmankám protirečia sile Ameriky, kritizuje Merkelová

380240_merk_trump 676x396.jpg

19.7.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová v piatok kritizovala rasistické poznámky amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktoré adresoval štyrom americkým kongresmankám z Demokratickej strany. Sú totiž podľa nej v rozpore s tým, čo považuje za „silu Ameriky“ a ženám prejavila solidaritu.

Merkelovej sa na jej každoročnej letnej tlačovej konferencii pýtali, či stále vidí základ pre spoločné hodnoty s Trumpom po tom, ako povedal, že ak sa kongresmankám nepáči Amerika, mali by sa vrátiť do svojich krajín.

Všetky sú pritom Američanky a tri z nich sa narodili v Spojených štátoch. „K sile amerického ľudu prispeli ľudia rôznych národností, takže tieto poznámky tomu veľmi silno protirečia. Protirečí to sile Ameriky,“ povedala Merkelová.

Neskôr na otázku, či súcití s kongresmankami, odpovedala: „Áno. Od tohto sa rozhodne dištancujem a cítim solidaritu s tromi napadnutými ženami.“

Trump v skutočnosti slovne zaútočil na štyri demokratické kongresmanky – Ilhan Omar, Rashidu Tlaib, Alexandriu Ocasio-Cortez a Ayannu Pressley.

Viac k témam: americký prezident, kritika, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Trumpove vyjadrenia voči kongresmankám protirečia sile Ameriky, kritizuje Merkelová © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2019

Odporúčané články