Trump zamietol Putinov návrh o vypočúvaní amerických občanov

379550_trump_medal_of_honor_75791 1a1701e80cbd47cea6c3b389e00b5624 676x404.jpg

WASHINGTON 19. júla (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump odmietol návrh svojho ruského kolegu Vladimira Putina, aby Rusko mohlo vypočúvať amerických občanov výmenou za to, že on to isté umožní americkým úradom v prípade 12 predstaviteľov ruských tajných služieb obvinených z hackerských útokov počas prezidentských volieb v USA v roku 2016.

Odporúčame:
Putin považuje samit s Trumpom za úspešný, má však obavy z nemenovaných „vplyvov“ v USA

Vo štvrtok to oznámil Biely dom. „Tento návrh v úprimnosti predložil prezident Putin, ale prezident Trump s ním nesúhlasí,“ vyjadrila sa hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabeeová Sandersová.

„Dúfajme, že prezident Putin prinúti 12 identifikovaných Rusov, aby prišli do Spojených štátov, aby dokázali svoju nevinnu alebo vinu,“ dodala.

Odporúčame:
Prezident Donald Trump uznal, že Rusko mohlo zasahovať do volieb

Návrh o vypočúvaní predložil Putin Trumpovi počas ich pondelkového summitu v Helsinkách. Nápad však vyvolal pobúrenie. Medzi americkými občanmi, ktorých Rusko chcelo vypočúvať, sú bývalý americký veľvyslanec v Moskve Michael McFaul a investor Bill Browder, informuje spravodajský portál BBC. McFaulovo vypočúvanie by však bolo porušením dlhoročnej tradície legálnej imunity zahraničných diplomatov.

Viac k témam: Donald Trump, Rusko, summit, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump zamietol Putinov návrh o vypočúvaní amerických občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2018

Odporúčané články