Trump voličom: Môžete stiahnuť hlasy odovzdané v predstihu

Republikánsky kandidát na prezidenta Spojených štátov Donald Trump upozornil volič na možnosť stiahnuť hlasy, ktoré odovzdali v predstihu.WASHINGTON 2. novembra (WebNoviny.sk) – Americkí voliči, ktorí využili predčasné hlasovanie v prezidentských voľbách, ale pochybujú o správnosti svojho výberu, by mali stiahnuť odovzdané hlasy a voliť znova.

Republikánsky kandidát Donald Trump to vyhlásil pred svojimi priaznivcami vo Wisconsine ako jednom zo štyroch štátov USA, kde je podľa neho možné žiadať zmenu hlasu na okresnom úrade.

Jeho výzva sa týka ľudí, ktorí „vážne oľutovali nákup“ a myslia si, že v predčasnom hlasovaní „urobili chybu“. Trump dodal, že okrem Wisconsinu je takáto možnosť aj v Michigane, Minnesote a Pensylvánii.

V štáte Wisconsin majú podľa AP voliči možnosť zmeniť svoje rozhodnutie až trikrát. Posledný termín, keď tak môžu urobiť, je tento štvrtok. Informačné centrum pre predčasné hlasovanie na Reedovej univerzite uviedlo, že voliči zvyknú pristupovať k takémuto kroku len veľmi zriedkavo.

Riadne hlasovanie v prezidentských voľbách sa uskutoční budúci utorok.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. novembra 2016

Odporúčané články