Trump predstavil návrh redukcie daní, podľa výboru sa zvýši americký verejný dlh o bilióny dolárov

353651_donald_trump 640x420.jpg

WASHINGTON 28. septembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump a predstavitelia republikánov v Kongrese USA zverejnili návrh prvej veľkej daňovej reformy v krajine za celú generáciu.

Odporúčame:
Facebook bol vždy proti mne, posťažoval sa Trump na Twitteri

Rozsiahla redukcia daní má výrazne znížiť korporátne dane a zjednodušiť daňové pásma. Trump vyhlásil, že návrh poskytne veľmi potrebné zníženie daní pre strednú vrstvu. Tento plán „prinesie naspäť pracovné miesta a bohatstvo, ktoré opustili našu krajinu“, povedal americký prezident.

Plán daňovej reformy ráta s tým, že korporátna daň klesne z terajších 35 percent na úroveň 20 percent. Návrh zároveň ráta s redukciou daňových pásiem zo siedmich na tri.

Odporúčame:
Na hranici s Mexikom vyrastie „pekná veľká stena“, vraví Trump. Vláda už stavia prototypy plotov

Výbor pre zodpovedný federálny rozpočet však uviedol, že navrhovaná reforma zvýši americký verejný dlh v najbližších desiatich rokoch o 2,2 bil. USD. Výbor síce pripúšťa, že jeho odhad je veľmi predbežný, keďže mnohé detaily sú nejasné. Konštatuje však, že súčasťou plánu je redukcia daní o približne 5,8 bil. USD, ale kompenzácie tohto zníženia sú iba v sume 3,6 bil. USD.

(1 EUR = 1,1741 USD)

Viac k témam: daňová reforma, Donald Trump, ekonomika, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump predstavil návrh redukcie daní, podľa výboru sa zvýši americký verejný dlh o bilióny dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017

Odporúčané články