Trump a Putin telefonovali o konflikte v Sýrii, naznačili aj spoločné stretnutie

MOSKVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump hovoril dnes telefonicky so svojím ruským kolegom Vladimirom Putinom o konflikte v Sýrii a o situácii na Kórejskom polostrove. Informoval o tom Biely dom, ktorý túto konverzáciu označil za „veľmi dobrú„.

Hlavy štátov si počas spoločného telefonického dialógu vymenili názory na vytvorenie bezpečných zón v Sýrii. Trump a Putin sa tiež zhodli na tom, že utrpenie v Sýrii „trvá už príliš dlho„.

Tento telefonát bol podľa agentúry AP prvým oficiálne známym kontaktom medzi ruským a americkým prezidentom od bombového útoku Američanov na leteckú základňu sýrskej vlády.

Odporúčame:
Putin sa v Soči stretol s Merkelovou, hovorili o Ukrajine i Sýrii

Kremeľ v tejto súvislosti vyhlásil, že Trump s Putinom hovorili tiež o ich možnom prvom osobnom stretnutí. Mohlo by k nemu dôjsť popri júlovom summite lídrov skupiny G20 v nemeckom Hamburgu.

Biely dom sa o plánoch na prvé osobné stretnutie Trumpa a Putina vo svojej tlačovej správe o telefonáte prezidentov nevyjadril, dodala agentúra DPA.

Viac k témam: Donald Trump, Rusko, Sýria, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump a Putin telefonovali o konflikte v Sýrii, naznačili aj spoločné stretnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

2. mája 2017

Odporúčané články