Trnavský kraj odvolá viacerých riaditeľov inštitúcií a plánuje zaviesť päťročné funkčné obdobia

399481_viskupic 676x453.jpg

TRNAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zavedie päťročné funkčné obdobie pre riaditeľov všetkých svojich inštitúcií.

Odvolá riaditeľov všetkých kultúrnych a sociálnych inštitúcií a vypíše nové výberové konania, ktoré sa uskutočnia do 30. júna tohto roka. Päťročné funkčné obdobie majú zatiaľ len riaditelia škôl, vyplýva im zo zákona.

Nové vízie a nápady

Našim organizáciám chceme dať nový impulz pre ich ďalší rozvoj a presne stanoviť funkčné obdobie na päť rokov. Je to nový systémový prvok, ktorý zabezpečí, aby sa naše inštitúcie rozvíjali. Zároveň vytvárame prirodzený tlak, aby riaditelia po uplynutí piatich rokov museli podať odpočet toho, čo v inštitúcii urobili a zároveň predstavili nové vízie a nápady,“ povedal predseda TTSK Jozef Viskupič.

Všetky organizácie kraja budú podľa neho postavené na rovnakú štartovaciu čiaru, ich koncepcie rozvoja budú posudzované každých päť rokov. Výberové konania sa budú konať za účasti odbornej verejnosti, ktorá bude zastúpená vo výberových komisiách.

Odvolávanie riaditeľov

Odvolávanie bude pre niektorých riaditeľov zrejme prekvapením. Podľa hovorcu Trnavského samosprávneho kraja Jaroslava Vacka sa budú krajskí poslanci návrhom na odvolávanie riaditeľov zaoberať v stredu, v zverejnenom programe zastupiteľstva však taký bod zaradený nie je.

Všetkých 18 kultúrnych a 21 sociálnych zariadení kraja má mať na najbližších päť rokov jasne definovanú víziu ďalšieho rozvoja. Odvolávanie sa netýka tých riaditeľov, ktorí nedávno prešli transparentným výberovým konaním, no aj v ich prípade bude aplikovaný princíp päťročného funkčného obdobia.

To je prípad novej riaditeľky Divadla Jána Palárika v Trnave Zuzany Šajgalíkovej alebo riaditeľov Galérie Jána Koniarka v Trnave Vladimíra Beskida a Vlastivedného múzea v Galante Michala Takácsa.

Viac k témam: riaditeľ, TTSK Trnavský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavský kraj odvolá viacerých riaditeľov inštitúcií a plánuje zaviesť päťročné funkčné obdobia © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019

Odporúčané články