Trnavčania privítali nový rok len ohňostrojom, chýbal program i občerstvenie

362804_thinkstockphotos 622798210 676x433.jpg

TRNAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Trnavčania privítali nový rok desaťminútovým ohňostrojom v centre mesta. Na Trojičné námestie prišli občania napriek tomu, že ich tam nečakal žiadny iný program, ani stánok s občerstvením, chýbalo aj spoločné odrátavanie posledných sekúnd starého roku.

Mesto Trnava si objednalo len dva ohňostroje, večerný pre rodiny s deťmi, a polnočný, za oba zaplatilo približne 4500 eur. Na rozdiel od minulého roku, kedy bola pomerne silná hmla, boli oba veľmi dobre viditeľné.

Silvestrovské oslavy si organizovali niektoré hotely, reštaurácie a bary v centre mesta a prvýkrát aj Divadlo Jána Palárika. Išlo však väčšinou o uzatvorené akcie na vopred kúpené vstupenky. V centre Trnavy boli počas ohňostroja v pohotovosti aj hasiči a viaceré policajné hliadky, ktoré však nemuseli riešiť vážnejšie problémy.

Trnavčania môžu rok 2019 privítať aj novoročným koncertom, ktorý bude v utorok o 15:30 v Kostole sv. Jakuba a predstaví sa na ňom Trnavský komorný orchester

Viac k témam: nový rok, ohňostroj, Silvester
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavčania privítali nový rok len ohňostrojom, chýbal program i občerstvenie © SITA Všetky práva vyhradené.

1. januára 2019

Odporúčané články